Raimo Ülavere: kuidas hoida head töötajat?

Foto: Shutterstock

See juhtus eelmise aasta septembris Vihula mõisa seminariruumis. Olime juhtidega terve päev rääkinud erinevatest asjadest – tagasisidest, motivatsioonist, eesmärkidest jne. 15 minutit enne koolituspäeva lõppu võttis sõna personalijuht ja ütles midagi sellist: see kõik on väga põnev. Aga ikkagi jääb küsimus: kuidas hoida head töötajat?

Minu esimene reaktsioon oli isu hakata rääkima mingit ebamäärast ja üldisevõitu pühendumuse, motivatsiooni ja juhtimisoskuste juttu. Seda, mida iga juhtide koolitaja oskab pikalt rääkida. Ent sain pidama. Ja vastasin ausalt: ma ei tea.

Küll aga hakkas see “ma ei tea” mind närima ja kuskil kella 3 ajal öösel läks uni ära ning sedastasin kahte asja: see, et ma ei tea, on okei, sest seda ei saagi keegi 100% teada – liiga palju on muutujaid, mis organisatsiooniti ja inimeseti erinevad. Ehk kui keegi tuleb lagedale kindla universaalse valemiga, siis tõenäoliselt ta pehmelt öeldes vuhistab. Ja teiseks, kuigi kindlat valemit pole, siis peaks olemas olema mingi metoodika, mingi loogika, mille järgi saaks testida, kuidas organisatsioon heade inimeste hoidmise teemal toimetab. Ja selle küsimuse vastusega läksingi järgmisel päeval juhtide ette ning pakkusin neile välja, milleni ma öösel jõudnud olin. Nüüd on see ka sinu ees.

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kes aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid ja püsivaid muutusi. Loe artikleid (73)