“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: mida teha, kui töötaja on vaktsineerimata või kui töö meeldib, aga juht ajab närvi?

Toomas Tamsar.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Mida teha vaktsineerimata töötajaga? Mul paar töötajat ei ole vaktsineeritud. Tahaksin, et nad teeksid tööd kodukontoris, aga nemad ei taha. Mis argumentidega ma inimesi kodutööle saadan või kuidas seda teen?”

Rääkides õigusest, keskendun sisulistele argumentidele, mitte tööõiguse paragrahvidele.

Hakatuseks panen kirja, mida mitte teha. Ära püüa töötajale vägisi selgeks teha, et tal ei ole õigus. Isegi siis, kui sul on tunne, et tahaks karjuda “Kuidas nad ometi aru ei saa!”, arvesta sellega, et nendel on sama tunne. Seega tasub lähtuda ja kokku leppida mõtteviisis, et “Sina arvad nii, mina arvan teisiti, aga otsused tuleb meil ikkagi teha”. Pakun välja paar argumenti, millega asja endale selgemaks teha.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (16)