Edasi tellimine: kasutusjuhend ja tingimused

Alljärgnevalt leiab lugeja info Edasi tasulise sisu ostmiseks veebis ja paberajakirja tellimiseks ning vastused korduma kippuvatele küsimustele. NB! Veeb ja paberajakiri on erinevad tooted, mida tuleb tellida eraldi.

Täname, et kaalud Edasi püsitellijaks hakkamist. Mis kasu Sa lugejana saad?

  • Sul on väljaanne, mis hoolitseb selle eest, Sul oleks alati midagi põnevat, innustavat ja harivat lugeda. Koht, mis teeb lugemise lihtsaks ja nauditavaks ning kus on läbimõeldud sisu. Mis väärtustab Sind aruka inimesena ja sinu aega. Koht, mis hoiab Sind positiivse ja tegusana ning aitab Sind elus edasi. 
  • Edasi püsitellimuse vormistamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde, millega toetad positiivset ja ettevõtlikku mõtteviisi. Meie ajakirjal on potentsiaali mõjutada kõikide Eesti inimeste elusid positiivselt ning muuta ümbritsevat keskkonda inimlikumaks ja toetavamaks. Edasi on kodanikualgatus ja sõltumatu suurtest meediamajadest. Hakates tellijaks aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu.

Kuidas ma saan lugeda tasulisi artikleid veebis?

Tasulised artiklid on tähistatud märkega “Edasi Eksklusiiv” ja nende  lugemiseks on 2 võimalust: kas osta artikkel (2.99€) või vormistada püsitellimus (5€/kuus).

1. Püsitellimuse vormistamine

Kui lugejal ei ole veel Edasi Eksklusiivi tellimust, ilmub tasulise artikli alla maksemoodul, kus makseviisidena on maksemoodulis valida

  • Kaardimakse (makseid haldab EveryPay)
  • Mobiilimakse (makseid haldab Zlick)

Peale tellimuse edukat vormistamist (PIN koodi saabumine võib e-kirjale võtta kuni minuti), kaob maksemoodul ja tasulised artiklid avanevad edaspidi automaatselt, ilma täiendava sisselogimiseta ning tellimuse kinnituseks saadetakse e-posti aadressile kiri pealkirjaga „Täname, et sõlmisid Edasi Eksklusiivi püsitellimuse“. Ühtegi püsiparooli me sisselogimisel edaspidi (enam) ei küsi ja kõigi makseviiside puhul on sisselogimiseks üks sisenemispunkt. 

Edasi Eksklusiiviga saad liituda siin: ava artikkel ja vali sobiv makseviis.

“Edasi Eksklusiiv” äriühingutele ja organisatsioonidele: huvi korral võta palun ühendust aadressil hello@edasi.org

2. Artikli ost

Kui soovid tasulist artiklit lugeda püsitellimust vormistamata, siis vali palun maksemoodulis „Artikkel 2.99 €“, mille järel saab samuti makseviisidena valida kaardi- või mobiilimakse.

NB! Kingitus püsitellijale! Tänutäheks, et oled otsustanud regulaarselt toetada Edasi missiooni ja püüdlusi kvaliteetse sisu loomisel, kingime Sulle meie paberajakirja esimese aastakäigu digitaalse koondnumbri “Proovisõit”, mis sisaldab valitud artikleid kõigist esimesest neljast numbrist. Info ajakirja alla laadimiseks saadame Sulle e-postiga koos püsitellimuse kinnitusega. 

Kuidas ma saan tellida paberajakirja?

Paberajakiri ilmub kvartaalselt alates 2019. aasta suvest ja üksiknumbri hind on 9.90€. Aastas ilmub 4 numbrit: kevad (märts), suvi (juuni), sügis (september), talv (detsember). Ajakirja saab tellida (sh välismaale): link tellimuskeskusesse.

Ajakiri on ükskmüügis saadaval Lehepunkti müügipunktides üle Eesti: müügipunktide info. 

NB! Soovi korral saad Edasi paberajakirja lugeda ka elektrooniliselt. Kõik numbrid on saadaval suuremates e-raamatupoodides. Täpsem info siin.

Muudatuste haldus

  • Veeb: Kui soovid Edasi Eksklusiivi püsitellimuses muudatusi teha, kirjuta palun aadressil hello@edasi.org ja võtame ühendust esimesel võimalusel.
    • NB! Püsitellimus pikeneb automaatselt ja sellele tagasimakseid ei tehta. Tellimust saab tühistada 5 päeva enne tellimuse pikenemist.
  • Paberajakiri: kõikide tellimuste ja kojukandega seotud küsimustega palume pöörduda: Express Post

Korduma kippuvad küsimused:

Kas paberajakirja tellimus annab ligipääsu ka veebi tasulisele sisule?

Tasulised artiklid veebis ehk Edasi Eksklusiiv ja Edasi paberajakiri (ning selle digitaalne versioon) on erinevad tooted ja hetkel ei ole meil veel kahjuks tehnilist ja administratiivset võimekust nende tellimuste ühendamiseks, seepärast tuleb vormistada eraldi tellimused erinevate vahendajate juures.

Mul on kehtiv mobiilimakse/kaardimakse püsitellimus, kuid artikkel on lukus. 

Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus ja seadmes on tuvastamine juba tehtud, kuid tasulise artikli juures ilmub ekraanile maksemoodul, tuleb teha uus tuvastamine vajutades maksemoodulis lingile “Olen juba tellija”. Selle kaudu tehakse uus autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril/e-postiaadressil on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis /cookie/ aegunud. Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

Tuvastamine uues seadmes. 

Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Olen juba tellija” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. 

Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (nt Chrome, Safari)

Kuidas toimub mobiilimaksega tasumine?

Teostatud mobiilimakse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlick maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud. 

Märkused:

  • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta teavitades sellest püsitellijaid e-kirjaga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
  • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral vaata lisaks: