Edasi tellimine: kasutusjuhend ja tingimused

Alljärgnevalt leiab lugeja info Edasi tasulise sisu ostmiseks veebis ja paberajakirja tellimiseks, Edasi kinkimiseks ning vastused korduma kippuvatele küsimustele. 

Edasi on innustav ja hariv ajakiri. Kvaliteetne ajaviide. Pakume alternatiivi neile lugejatele, kes on tähelepanu­majandusest väsinud ning hindavad läbimõeldud ja kallutamata tekste. Meie eesmärk on teha Eesti parimat ajakirja. 

Lugejate ja uuringufirma Kantar Emor tagasiside kinnitab, et Edasi eristub teistest väljaannetest läbimõeldud sisu ja käsitlusviisiga ning vastab nõudliku lugeja ootusele. Meie kaasautorid on usaldusväärsed ja oma ala asjatundjad, kes oskavad rääkida keerulised asjad lihtsaks või siis lihtsad,  igapäevased asjad põnevaks.

Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel. Ja omamoodi kultuuriline statement!

Kuidas ma saan lugeda tasulisi artikleid veebis?

Tasulised artiklid on tähistatud märkega “Edasi Eksklusiiv” ja nende  lugemiseks on 2 võimalust: 1) vormistada püsitellimus või 2) osta artikkel.

ERAKLIENT

1. Püsitellimus – igakuine makse 7.99€ 

Kui lugejal ei ole veel Edasi Eksklusiivi tellimust, ilmub tasulise artikli alla maksemoodul, kus makseviisidena on maksemoodulis valida: 1) Kaardimakse (makseid haldab EveryPay); 2) Mobiilimakse (makseid haldab Zlick).

Peale tellimuse edukat vormistamist (NB! Mobiilimakse puhul saabub PIN kood sekunditega, kaardimakse puhul võib koodi e-mailile jõudmine võtta kuni minut) saadetakse e-posti aadressile kiri pealkirjaga „Täname, et sõlmisid Edasi Eksklusiivi püsitellimuse“. Tasulised artiklid avanevad brauseris edaspidi automaatselt, ilma täiendava sisselogimiseta.

Edasi Eksklusiiviga saad liituda siin:  ava artikkel ja vali sobiv makseviis

2. Püsitellimus – Ühekordne makse terve aasta eest 90€*

Soovid tasuda terve aasta (12 kuud) lugemisõiguse eest korraga? Saada tellimuskiri koos makset kinnitava dokumendi ning enda nime ja meiliaadressiga hello@edasi.org. Aktiveerime lugemisõiguse 24 tunni jooksul, tellimuse kinnituseks saadetakse teie e-postile kiri. Makse rekvisiidid leiab siit, selgituseks palume kirjutada “Edasi Eksklusiiv 12 kuud”. Tellimusega kaasneb ka iganädalane e-postiga saadetav uudiskiri.

3. Artikli ost (2.99€)

Kui soovid tasulist artiklit lugeda püsitellimust vormistamata, siis vali palun maksemoodulis „Artikkel 2.99 €“, mille järel saab samuti makseviisidena valida kaardi- või mobiilimakse.

ÄRIKLIENT

Ettevõtetele ja organisatsioonidele pakume pakette alates 6 kuust, pakett sisaldab lugemisõigust 5-le kasutajale, igale kasutajale vormistatakse eraldi lugemisõigus.

 • 6 kuud – hind on 239€+km
 • 12 kuud – hind on 439+km*
 • Soovi korral saab vormistada ka suuremaid pakette. Huvi korral võta palun ühendust aadressil hello@edasi.org

Paberajakirja tellimine: Eesti ja välismaa

Paberajakiri ilmub kvartaalselt alates 2019. aasta suvest ja üksiknumbri hind on 9.90€ (sis KM). Aastas ilmub 4 numbrit: kevad (märts), suvi (juuni), sügis (september), talv (detsember). 

Ajakirja saab tellida  ka välismaale, otselink tellimiskeskusesse.

NB! Soovi korral saad Edasi paberajakirja lugeda ka elektrooniliselt. Kõik numbrid on saadaval suuremates e-raamatupoodides. Täpsem info siin.

Muudatuste haldus ja lõpetamine

Veeb: Kui soovid Edasi Eksklusiivi püsitellimust lõpetada, kirjuta palun aadressil hello@edasi.org 

 • NB! Püsitellimus pikeneb automaatselt ja sellele tagasimakseid ei tehta. Tellimust saab tühistada 5 päeva enne tellimuse pikenemist.

Paberajakiri: kõikide tellimuste ja kojukandega seotud küsimustega palume pöörduda: Express Post

Soovid ajakirja Edasi kinkida?

 • Paberajakirja aastatellimus (hind: 4 ajakirja kokku 39.60€): tasudes tellimuse eest ilmumiskuule eelneva kuu 20ks kuupäevaks, jõustub tellimus uuest numbrist (ajakiri ilmub märtsis, juunis, septembris, detsembris).
 • Edasi Eksklusiiv – tasulise sisu lugemisõigus veebis (hind: 3 kuud 23€, 6 kuud 45€, 12 kuud 90€). Tellimus jõustub peale makse laekumist paari päeva jooksul või tellimuskirjas näidatud kuupäevast.  Pakkumine kehtib erakliendile. Ettevõtetele ja organisatsioonidele pakume pakette alates 6 kuust, vt peatükk “Kuidas ma saab lugeda tasulisi artikleid veebis – Äriklient.”
 • Aastatellimus – paberajakiri ja Edasi Eksklusiiv (hind kokku 129€): tellimus sisaldab 4 paberajakirja numbrit ja 12-kuulist tasulise sisu lugemisõigust veebis – Edasi Eksklusiiv. Ärikliendi pakkumiseks palume võtta ühendust hello@edasi.org
 • Kinkimiseks:
   • Saada tellimuskiri koos makset kinnitava dokumendi ja kingisaaja andmetega (nimi ja meiliaadress, paberajakirja tellimisel ka täpne postiaadress) hello@edasi.org.
    • Makse selgitus, vastavalt kas: a) Paberjakirja aastatellimus; b) Edasi Eksklusiiv 3, 6 või 12 kuud; c) Aastatellimus paberajakiri ja Edasi Eksklusiiv
    • Panga rekvisiidid leiab siit.
   • Edasi saadab kinkijale vastu elektroonilise kinkekaardi, mille saab edastada kingisaajale. Soovi korral on võimalik valida ka füüsiline kinkekaart, selle saab kätte Edasi toimetusest (Maakri 25, Tallinn) eelnevalt kokkulepitud ajal või posti teel (lisandub saatmiskulu).

NB! Edasi paberjakirja tellimuse saab kinkida ka välismaal elavale sõbrale. Selleks tuleb saata tellimiskiri e-posti aadressile tellimine@expresspost.eeTellimiskiri peab sisaldama väljaande nime, tellimisperioodi ja täielikku postiaadressi. Välismaale tellimisega kaasneb saatmiskulu 7-10€, täpsem info siin – tellimine välismaale. Kui soovite edastada sõbrale ka e-kinkekaardi, siis andke meile oma soovist teada ja saadame selle teie e-posti aadressile.

Lisainfo: aktiivsed Edasi muud pakkumised – > PAKKUMISED.

Korduma kippuvad küsimused:

Kas paberajakirja tellimus annab ligipääsu ka veebi tasulisele sisule?

Tasulised artiklid veebis ehk Edasi Eksklusiiv ja Edasi paberajakiri (ning selle digitaalne versioon) on erinevad tooted ja hetkel ei ole meil veel kahjuks tehnilist ja administratiivset võimekust nende tellimuste ühendamiseks, seepärast tuleb vormistada eraldi tellimused erinevate vahendajate juures.

Mul on kehtiv mobiilimakse/kaardimakse püsitellimus, kuid artikkel on lukus. 

Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus, tuleb teha uus tuvastamine vajutades maksemoodulis lingile “Olen juba tellija”. Selle kaudu tehakse uus autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril/e-postiaadressil on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis /cookie/ aegunud või on brauseri vahemälus veateade, mis ei lase edasi liikuda (tühjenda arvuti/mobiili vahemälu või proovi teist brauserit). Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

Mida teha, kui mulle tundub, et ma ei saa teie kirjutatud kirju (PIN kood) kätte?

PIN koodi saamine e-mailile võib võtta aega kuni minut. Teinekord sorteerib Gmail kirjad ka erinevatesse kaustadesse, palun vaadake reklaamikausta või kontrollige igaks juhuks ka rämpsposti kausta.

Tuvastamine uues seadmes. 

Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Olen juba tellija” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. 

Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (nt Chrome, Safari)

Kuidas toimub mobiilimaksega tasumine?

Teostatud mobiilimakse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlick maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud. 

Märkused:

 • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta teavitades sellest püsitellijaid e-kirjaga või SMS-iga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
 • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral vaata lisaks: