Edasi tellimine: kasutusjuhend ja tingimused

Alljärgnevalt leiab lugeja info Edasi tasulise sisu ostmiseks veebis ja paberajakirja tellimiseks, Edasi kinkimiseks ning vastused korduma kippuvatele küsimustele. 

Edasi on innustav ja hariv ajakiri. Kvaliteetne ajaviide. Pakume alternatiivi neile lugejatele, kes on tähelepanu­majandusest väsinud ning hindavad läbimõeldud ja kallutamata tekste. Meie eesmärk on teha Eesti parimat ajakirja. 

Lugejate ja uuringufirma Kantar Emor tagasiside kinnitab, et Edasi eristub teistest väljaannetest läbimõeldud sisu ja käsitlusviisiga ning vastab nõudliku lugeja ootusele. Meie kaasautorid on usaldusväärsed ja oma ala asjatundjad, kes oskavad rääkida keerulised asjad lihtsaks või siis lihtsad, igapäevased asjad põnevaks.

Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel. Ja omamoodi kultuuriline statement!

Loe lisaks lühiusutlusi Edasi lugejate, kaasautorite, partnerite ja toetajatega, mida nad Edasi juures väärtustavad: “Edasi on ka minu mõte”

1. Kuidas ma saan lugeda tasulisi artikleid veebis?

Tasulised artiklid on tähistatud märkega “Edasi Eksklusiiv” ja nende lugemiseks on 2 võimalust: 1) vormistada püsitellimus või 2) osta artikkel.

NB! Veebitellimus ei sisalda paberajakirja tellimust. Paberajakiri ilmub 4 korda aastas ja sisaldab vaid üksikuid veebis ilmuvaid artikleid.

ERAKLIENT

1. Püsitellimus – igakuine makse 7.99€ 

 • Kui lugejal ei ole veel Edasi Eksklusiivi tellimust, ilmub tasulise artikli alla maksemoodul, kus makseviisidena on maksemoodulis valida: 1) Kaardimakse (makseid haldab EveryPay); 2) Mobiilimakse (makseid haldab Zlick).
 • Peale tellimuse edukat vormistamist (NB! Mobiilimakse puhul saabub PIN-kood sekunditega, kaardimakse puhul võib koodi e-mailile jõudmine võtta kuni minut) saadetakse e-posti aadressile kiri pealkirjaga “Täname, et sõlmisid Edasi Eksklusiivi püsitellimuse”. Tasulised artiklid avanevad brauseris edaspidi automaatselt, ilma täiendava sisselogimiseta.

Edasi Eksklusiiviga saad liituda siin: ava artikkel ja vali sobiv makseviis

Soovid tasuda pikema perioodi eest (3, 6, 12 kuud) korraga? Tee tellimus e-poes. Lugemisõigus aktiveeritakse hiljemalt 48 h tunni jooksul.

2. Artikli ost (2.99€)

Kui soovid tasulist artiklit lugeda püsitellimust vormistamata, siis vali palun maksemoodulis “Artikkel 2.99 €”, mille järel saab samuti makseviisidena valida kaardi- või mobiilimakse.

ÄRIKLIENT

Ettevõtetele ja organisatsioonidele pakume pakette alates 6 kuust ja standardpakett sisaldab soovi korral lugemisõigust kuni 5-le kasutajale, igale kasutajale vormistatakse eraldi lugemisõigus. Soovi korral saab vormistada ka suuremaid pakette. 

 • 6 kuud – hind on 239€+km
 • 12 kuud – hind on 439€+km
 • Soodushind mikroettevõtetele (ühemeheettevõte) on 6 kuud 60€+km ja 12 kuud 120€+km.
 • Huvi korral palume kirjutada aadressil hello@edasi.org

2. Paberajakirja tellimine: Eesti ja välismaa

Paberajakiri ilmub kvartaalselt alates 2019. aasta suvest ja üksiknumbri hind on 9.90€ (sis KM). Aastas ilmub 4 numbrit: kevad (märts), suvi (juuni), sügis (september), talv (detsember). 

Paberajakirja tellimusi haldab Express Post, tellimiseks mine tellimiskeskusesse. (Ajakirja saab tellida ka välismaale.)

NB! Soovi korral saad Edasi paberajakirja lugeda ka elektrooniliselt. Kõik numbrid on saadaval suuremates e-raamatupoodides. Täpsem info siin.

Muudatuste haldus ja lõpetamine

Veeb: Kui soovid Edasi Eksklusiivi püsitellimust lõpetada, kirjuta palun aadressil hello@edasi.org 

 • NB! Püsitellimus pikeneb automaatselt ja sellele tagasimakseid ei tehta. Tellimust saab tühistada 5 päeva enne tellimuse pikenemist.

Paberajakiri: kõikide tellimuste ja kojukandega seotud küsimustega palume pöörduda: Express Post

Soovid ajakirja Edasi kinkida?

Kinkekaardid on saadaval Edasi e-poes – kinkekaardid, paberajakiri ja veebiajakiri

 • Paberajakirja aastatellimus (hind: 4 ajakirja kokku 39.60€): tasudes tellimuse eest ilmumiskuule eelneva kuu 20. kuupäevaks, jõustub tellimus uuest numbrist (ajakiri ilmub märtsis, juunis, septembris, detsembris).
 • Edasi Eksklusiiv – tasulise sisu lugemisõigus veebis erakliendile (hind: 3 kuud 23€, 6 kuud 45€, 12 kuud 90€). Tellimus jõustub peale makse laekumist paari päeva jooksul või tellimuskirjas näidatud kuupäevast.
  • Ettevõtetele ja organisatsioonidele pakume pakette alates 6 kuust, vt eelpool peatükk “Kuidas ma saab lugeda tasulisi artikleid veebis – Äriklient.”
 • Aastatellimus – paberajakiri ja Edasi Eksklusiiv erakliendile (hind kokku 129€): tellimus sisaldab 4 paberajakirja numbrit ja 12-kuulist tasulise sisu lugemisõigust veebis – Edasi Eksklusiiv.
  • Ärikliendi pakkumiseks palume võtta ühendust hello@edasi.org

NB! Edasi paberjakirja tellimuse saab kinkida ka välismaal elavale sõbrale. Selleks tuleb saata tellimiskiri e-posti aadressile tellimine@expresspost.eeTellimiskiri peab sisaldama väljaande nime, tellimisperioodi ja täielikku postiaadressi. Välismaale tellimisega kaasneb saatmiskulu 7-10€, täpsem info siin – tellimine välismaale. Kui soovite edastada sõbrale ka e-kinkekaardi, siis andke meile oma soovist teada ja saadame selle teie e-posti aadressile.

Kõikide tekkivate küsimuste korral palume kirjutada: hello@edasi.org

Korduma kippuvad küsimused

Kas paberajakirja tellimus annab ligipääsu ka veebi tasulisele sisule?

Tasulised artiklid veebis (ehk Edasi Eksklusiiv) ja Edasi paberajakiri (ning selle digitaalne versioon) on erinevad tooted ning veebitellimusega ei kaasne paberajakirja tellimust. Paberajakiri ilmub 4 korda aastas ja sisaldab vaid üksikuid veebis ilmuvaid artikleid.

Mul on kehtiv mobiilimakse/kaardimakse püsitellimus, kuid artikkel on lukus. 

Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus, tuleb teha uus tuvastamine, vajutades maksemoodulis lingile “Olen juba tellija”. Selle kaudu tehakse uus autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril/e-postiaadressil on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis (cookie) aegunud või on brauseri vahemälus veateade, mis ei lase edasi liikuda (tühjenda arvuti/mobiili vahemälu või proovi teist brauserit). Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

Mida teha, kui mulle tundub, et ma ei saa teie saadetud kirju (PIN-kood) kätte?

PIN-koodi saamine e-mailile võib võtta aega kuni minut. Teinekord sorteerib Gmail kirjad ka erinevatesse kaustadesse, palun vaadake reklaamikausta või kontrollige igaks juhuks ka rämpsposti kausta.

Tuvastamine uues seadmes. 

Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Olen juba tellija” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS-autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. 

Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (nt Chrome, Safari)

Kuidas toimub mobiilimaksega tasumine?

Teostatud mobiilimakse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlicki maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud.

Märkused:

 • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta, teavitades sellest püsitellijaid e-kirja või SMS-iga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
 • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral vaata lisaks: