Edasi Eksklusiiv: mis see on & mis kasu lugeja saab?

Kui rääkida tänapäeval meediast ja ajakirjandusest, siis üldjuhul on inimesed nõus sellega, et infot on palju, negatiivsust ja müra on palju, oluline on läbisegi ebaolulisega, tõsine kollasega, lisaks reklaamiuputus. Selles džunglis hea sisu üles leidmine on suur väljakutse, kus lugeja kannatlikkus pannakse tugevalt proovile ja mis olukorra kestmisel viib järjest süveneva pealiskaudsuse, ükskõiksuse ja ühiskonnast võõrandumiseni. Samal ajal inimesed tahavad lugeda (uudishimu) ja n-ö olla tarkade inimeste keskel, sest see aitab neil ka oma isiklikus elus paremini hakkama saada ja õnnelikum olla.

Edasi Eksklusiiv tähistab tasulisi artikleid

Kui kirjeldatu vastab ka Sinu tunnetusele, siis on suur tõenäosus, et Edasi võib luua Sulle väärtust. Olemasolevatest eestikeelsetest veebiväljaannetest eristub Edasi puhta ja rahuliku disainiga, mis hõlbustab lugemiskogemust, väärtustab lugejat inimesena ja tema aega; teiseks – läbimõeldud sisuga: Edasi ei koorma lugejat liigse infotulvaga. Edasi on nn aeglane ajakirjandus,  kus mõte on olulisem kui pelk informatsioon.

Oleme 2 aasta jooksul kogenud, et nõudlus ja lugeja on Edasi-tüüpi väljaande jaoks olemas. Hiljuti tunnustati Edasi püüdlusi ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias 4 parema hulka.

Kvaliteetse sisu loomine nõuab aega, pühendumist ja raha. Edasi Eksklusiiv ongi lugejate võimalus osaleda sellise sisu loomisel. Hakates Edasi tellijaks ja valides teha 5-eurone püsimakse, on lugejale kõik artiklid avatud.

Mõistame hästi neid lugejaid, kes leiavad, et kõik väljaanded on ühesugused ning keskmiselt pakutav “puder ja kapsad”-toode peabki olema tasuta. Edasi ambitsioon on pakkuda kõrgemat kvaliteeti. Pühendume omalt poolt maksimaalselt ja loodame, et Edasi lugejad on nõus kaasa aitama.

Mis kasu lugeja püsimakse eest saab?

 • Sul on väljaanne, mis hoolitseb selle eest, sul oleks alati midagi põnevat, innustavat ja harivat lugeda. Koht, mis teeb lugemise lihtsaks ja nauditavaks ning kus on läbimõeldud sisu. Mis väärtustab Sind aruka inimesena ja sinu aega. Koht, mis hoiab Sind positiivse ja tegusana ning aitab Sind elus edasi.
 • Edasi püsitellimuse vormistamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde, sest sel on potentsiaali mõjutada väga paljude inimeste elusid positiivselt ning muuta ümbritsevat keskkonda inimlikumaks ja toetavamaks. Edasi on kodanikualgatus ja sõltumatu suurtest meediamajadest.

Püsimakse on oluline, sest aitab ellu viia tegevusi järjepidevalt ja pikema aja jooksul, sest just püsivus ja pühendumine on see, mis viib sihile ja aitab kaasa soovitud arengute toimumisele.

Lisaks tasulistele artiklitele on püsilugejatele plaanis luua mitmeid eeliseid, mille välja töötamisega Edasi meeskond hetkel tegeleb.

2 võimalust Edasi Eksklusiivi lugemiseks 

Lugejad saavad Edasi Eksklusiiv artiklite lugemiseks valida 2 võimaluse vahel:

1. PÜSIMAKSE PANGAS

 • Tee Edasile püsimaksekorraldus (5€) internetipangas, märkides selgituseks “Edasi Eksklusiiv püsitellimus”.
 • Saada kiri aadressile (soovitavalt koos maksekorralduse koopiaga): hello@edasi.org
 • Sisse logimiseks vajalik info saadetakse tellija meili peale ja seejärel saab asuda teenust kasutama.
 • Tasuliste artiklite lugemiseks tuleb igas enda poolt kasutatavas seadmes ühekordselt sisse logida Edasi.org lehel (artikli vaates parema veeru ülemine plokk). NB! Brauserist ajaloo kustutamisel tuleb teha uus sisse logimine.
 • Kui tellija soovib ja saab suurema summaga ajakirjale vunki anda, siis sellest on väga palju abi!

Lugejatel, kes on juba varasemalt, enne maksemooduli lisamist, teinud Edasi.org OÜ-le püsimaksekorralduse (alates 5€) pangaülekande teel, palume saata oma e-posti aadress märgukirjaga “Edasi Eksklusiiv” aadressil hello@edasi.org. Neile lugejatele saadame tasuliste artiklite lugemiseks vajaliku info e-kirja teel.

Makseinfo:

 • Saaja: EDASI.org OÜ
  • LHV: EE657700771002166750
  • Swedbank: EE082200221064922783
 • Selgitus: Edasi Eksklusiiv püsitellimus

 

2. ZLICK MOBIILIMAKSE

Teine võimalus on Zlick mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel:

 • Vajutades tasulise artikli avanedes nupule „ostan artikli”, käivitab Zlick taustal protsessi, mille jooksul antakse sisuteenuse pakkujale (antud juhul Edasi) teada, et oled tasunud ning saad hakata teenust kasutama. Püsimakse korral on seda toimingut vaja teha 1 kord*.
 • Tuvastamine uues seadmes. Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Logi sisse” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Teostatud makse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlick maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud. Sama teenusepakkuja lahendust kasutavad ka Eesti suuremad meediagrupid. Kui soovid tehtud püsimakset lõpetada palume saata sellekohane teade aadressil: support@zlick.it Rohkem infot leiab siit: Zlick

* Mul on kehtiv tellimus, kuid artikkel on lukus. Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus ja seadmes on tuvastamine juba tehtud, kuid tasulise artikli juures ilmub ekraanile maksemoodul, tuleb teha uus tuvastamine vajutades maksemooduli all olevale lingile “Logi sisse”. Selle kaudu tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis /cookie/ aegunud. Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

* Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (Chrome, Safari jt)

Märkused:

 • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta teavitades sellest püsitellijaid e-kirjaga 1 kuu ette ja avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
 • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral loe lisaks: Edasi kontseptsioon

Janeck Uibo

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (228)