Kasutusjuhend Edasi tellimiseks: veeb ja paberajakiri

Kuidas vormistada Edasi püsitellimust ja mis kasu lugeja saab?

Täname, et kaalud Edasi püsitellijaks hakkamist. Mis kasu Sa lugejana saad?

 • Sul on väljaanne, mis hoolitseb selle eest, Sul oleks alati midagi põnevat, innustavat ja harivat lugeda. Koht, mis teeb lugemise lihtsaks ja nauditavaks ning kus on läbimõeldud sisu. Mis väärtustab Sind aruka inimesena ja sinu aega. Koht, mis hoiab Sind positiivse ja tegusana ning aitab Sind elus edasi.
 • Edasi püsitellimuse vormistamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde, sest meie ajakirjal on potentsiaali mõjutada väga paljude inimeste elusid positiivselt ning muuta ümbritsevat keskkonda inimlikumaks ja toetavamaks. Edasi on kodanikualgatus ja sõltumatu suurtest meediamajadest.

1. VEEB: “Edasi Eksklusiiv” tähistab tasulisi artikleid veebis, hind: 5€ / kuus

Kvaliteetse sisu loomine nõuab aega, pühendumist ja raha. Edasi Eksklusiiv ongi lugejate võimalus osaleda sellise sisu loomisel veebis. Hakates Edasi tellijaks ja valides teha püsimakse (5€ / kuu), on lugejale kõik artiklid avatud. 

Tasulise veebisisu lugemiseks on 2 võimalust:

1. ZLICK MOBIILIMAKSE ja kasutusjuhend

Zlick mikromakseteenus avaneb iga tasulise artikli juures ja makse toimub mobiiltelefoni teel (sisestades oma telefoni numbri ongi püsitellimus vormistatud):

 • Vajutades tasulise artikli avanedes nupule „ostan artikli”, käivitab Zlick taustal protsessi, mille jooksul antakse sisuteenuse pakkujale (antud juhul Edasi) teada, et oled tasunud ning saad hakata teenust kasutama. Püsimakse korral on seda toimingut vaja teha 1 kord.
 • Tuvastamine uues seadmes. Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Logi sisse” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

2. PÜSIMAKSE PANGAS ja kasutusjuhend

 • Tee Edasile püsimaksekorraldus (5€/kuu) internetipangas, märkides selgituseks “Edasi Eksklusiiv püsitellimus”.
  • Saaja: EDASI.org OÜ
   • LHV: EE657700771002166750
   • Swedbank: EE082200221064922783
  • Selgitus: Edasi Eksklusiiv püsitellimus
 • Saada kiri aadressile (soovitavalt koos maksekorralduse koopiaga): hello@edasi.org
 • Kasutusjuhend sisselogimiseks: vajalik info saadetakse tellija meili teel ja seejärel saab asuda teenust kasutama.
  • Tasuliste artiklite lugemiseks tuleb igas enda poolt kasutatavas seadmes ühekordselt sisse logida, sisestades “kasutajanime ja parooli (info saabub meili teel):
   • Sisselogimise asukoht desktopis: artikli vaates parema veeru ülemine plokk
   • Sisselogimise asukoht mobiilis: artikli lõpus
  • NB! Brauseri vahetamisel või brauserist ajaloo kustutamisel tuleb teha uus sisse logimine.

Kui tellija soovib ja saab suurema summaga ajakirjale igakuiselt vunki anda ning aidata kaasa Edasi püüdlustele kvaliteetse sisu loomisel, siis sellest on väga palju abi! 

2. PABERAJAKIRI: kvartaalne ajakiri, hind: 9.90€ / number

Edasi paberajakiri alustas ilmumist 2019. aasta aprillis.

 • Aastas ilmub 4 numbrit: kevad (märts), suvi (juuni), sügis (september), talv (detsember).
 • Ajakiri on saadaval Lehepunkti müügipunktides üle Eesti: müügipunktide info
 • Ajakirja saab tellida, sh ka välismaale: link tellimuskeskusesse

3. E-AJAKIRI: paberajakirja e-versioon

Soovi korral saad Edasi paberajakirja lugeda elektrooniliselt. Kõik numbrid on loetavad tagantjärele ja saadaval suuremates e-raamatupoodides. Täpsem info siin.

Korduma kippuvad küsimused:

Kas paberajakirja tellimus annab ligipääsu ka veebi tasulisele sisule?

Veebiajakiri ja paberajakiri on erinevad tooted ja hetkel tuleb kummagi toote jaoks vormistada eraldi tellimus.

Mul on kehtiv mobiilimakse tellimus (Zlick), kuid artikkel on lukus. 

Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus ja seadmes on tuvastamine juba tehtud, kuid tasulise artikli juures ilmub ekraanile maksemoodul, tuleb teha uus tuvastamine vajutades maksemooduli all olevale lingile “Logi sisse”. Selle kaudu tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis /cookie/ aegunud. Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

Tuvastamine uues seadmes. 

Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Logi sisse” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. 

Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (Chrome, Safari jt)

Kuidas toimub mobiilimaksega tasumine?

Teostatud mobiilimakse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlick maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud. 

Kuidas ma saan mobiilimakse tellimuse lõpetada?

Kui soovid tehtud püsimakset lõpetada palume saata sellekohane teade aadressil: support@zlick.it (eesti keeles). Rohkem infot leiab siit: Zlick

Märkused:

 • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta teavitades sellest püsitellijaid e-kirjaga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
 • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral vaata lisaks: