Edasi sisuloome põhimõtted: keeruline lihtsaks & lihtne põnevaks

Edasi eesmärk on teha Eesti parimat ajakirja. Sellist, mida avades tunned, et Sind on oodatud ja mida tahad alles hoida. Põnev väljaanne põhineb asjatundlikel ja oma ala armastavatel kaasautoritel. Tugevad kaasautorid võiksid olla huvitatud Edasiga koostööst, sest uus ajakiri on seadnud eesmärgiks on pakkuda müravaba keskkonda, mis väärtustab lugejat aruka inimesena ja tema aega ega vaeva teda ülemäärase infotulvaga. Nii jõuab sisu paremini kohale. Vähem on rohkem. Alljärgnev info selgitab potentsiaalsetele kaasautoritele Edasi sisuloome põhimõtteid.

Mis on Edasi?

Edasi on innustava ja hariva loomuga väljaanne, mis pakub kvaliteetset ajaviidet. Edasi missioon on luua toetavat keskkonda ja panna tahtma olla parem. Võimendada innustavaid tegusid ja harivaid mõtteid. Kasvatada isiklikku ja ühist enesekindlust. Ja aidata inimestel seeläbi elus paremini hakkama saada. Edasi on meie jaoks teekond ja mõtteviis ning me näeme ajakirjal suuremat eesmärki kui vaid klikkide hulk. See on suuresti haridusprojekt. Ajakirjanduslikus mõttes on Edasi slow journalism, kus mõte on olulisem kui pelk informatsioon. Edasi tausta ja väljaande kontseptsiooni kohta saab rohkem lugeda siit.

Teemad: väike pilt & suur pilt – mõlemad on olulised

same-same

Maailm muutub, inimeste huvid ja ühiskonna raskuspunktid muutuvad. Aga see, mis jääb, on inimese uudishimu, soov areneda, õppida ja kasvada. Igal ühel on selleks oma asi. Kui tegeleme sellega, mis meid huvitab, oleme loomingulised ja produktiivsed, meid ei ole vaja kõrvast sikutada ega tagant sundida. Samal ajal on tore, ka vajalik, et keegi vahel suurt pilti meelde tuletab.

Edasi ei ole uudismeedia, keskendume teemadele, millel on pikem mõju ja mis on kasulikud ka aastaid hiljem lugedes.

Sisu mõttes on eesmärk terviklikkus, pakkudes head lugemiskogemust läbi erinevate inimest igapäevaselt puudutavate teemade – ühiskond, ettevõtlikkus, kultuur, elustiil. Edasi näeb oma kasutajatena kõiki inimesi, sõltumata nende sotsiaalsetest tunnustest ja elukohast. Lugejaid ühendav moment on uudishimu maailma vastu.

Meie püüdlusi on tunnustatud ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias nelja parema hulka.

Käsitlusviis: et targal oleks huvitav & iga loll saaks ka aru

Võimalik, et oled mõelnud kirjutada, aga pole olnud sobivat keskkonda, platvormi. Võimalik, et kirjutad täna mõnele väljaandele. Või, kirjutad harva, aga seda kuuldavamalt. Võimalik ka, et Sa pole siiani Edasist kuulnud, kuid portaalis ringi vaadates oleksid valmis tegema kaastööd, sest nähtu vastab ka Sinu ettekujutusele paremast keskkonnast. Edasi tekstid on ajatumad.

Edasi soovib püsi- kui külalisautorite seas näha arukaid inimesi ja teha valikut selle põhjal, kes oskavad rääkida keerulistest asjadest lihtsalt või lihtsatest ja tavalistest asjadest põnevalt. Elunähtusi uue nurga alt avada, üllatada! Inimesi, kes on inspireerivad ja kes suudavad ka teisi nakatada ning mõjuvad oma olemuse- ja tegudega julgustavalt ja toetavalt. Sõltumata oma sotsiaalsetest tunnustest (sugu, vanus, rass vms) ja elukohast.

Eesmärki sobib kokku võtma Mihkel Muti öeldu: “Ja nii palju pean ma alati lugejast lugu, et talle mitte tüütavaks muutuda. Tuleb kirjutada nii, et ka loll saaks aru, aga targal oleks huvitav. Üritan kirjutada huvitavalt, aga ilma valetamata ja ka ilma tagumikku paljaks kiskumata. Tänases situatsioonis võib see olla küll utoopiline soov või igal juhul fakiiritrikk.”

Edasi missioon on luua toetavat keskkonda. Aita kaasa

Edasi on täna n-ö garaažiprojekt. Ilmselt veel mõnda aega. Kutsume Sind kaasa lööma ja looma koos midagi ägedat. Maailma, mis vastab rohkem ka Sinu ootustele positiivsemast ja elutervemast ühiskonnast ja keskkonnast. See ei ole lühiajaline projekt. Edasi on teekond. Edasi on mõtteviis.

Innustav ja hariv keskkond ei teki aga iseenesest. Kvaliteetse sisu loomine nõuab aega, pühendumist ja raha. Edasi Eksklusiiv ongi lugejate võimalus osaleda sellise sisu loomisel. Hakates Edasi tellijaks ja valides teha 5-eurone püsimakse, on lugejale kõik artiklid avatud (Loe lähemalt: Edasi Eksklusiiv: mis see on ja mis kasu lugeja saab?).

Huvi korral: infot Edasi tegemiste kohta leiab siit. Kaastöö tegemise tingimustega saad tutvuda siin. 

Huvi korral kirjuta: hello@edasi.org