Kaasautorid

Edasil on üle 30 püsiautori, kokku on avaldatud tekste enam kui sajalt kaasautorilt. Autorite valiku kriteerium on võime rääkida keeruline lihtsaks ning lihtne ja igapäevane, põnevaks. Head lugemist! Tellimisvõimalustega saab tutvuda siin – Hakka tellijaks.

A

Jaak Aaviksoo

Alan Adojaan

Reigo Ahven

Viljar Arakas

D

Scott Diel

E

Ruti Einpalu

F

Darius Foroux

G

Carri Ginter

Adam Grant

H

Jeff Haden

Hille Hanso

Hedvig Hanson

Ardo Hansson

J

Kristjan Järvi

K

Igor Kaasik

Mihkel Kangur

Kaja Kann

Mart Kase

Tiina Kaukvere

Jan Kaus

Steve Keating

Robert Kitt

Aavo Kokk

Peeter Koppel

Kadri Kroon

Hanno Kross

Kristel Kruustük

Meelis Kubits

Hannes Kuhlbach

Armin Kõomägi

Maria Helen Känd

Kadi Kütt

L

Annika Laats

Kaidi Laur

Ivan Lavrentjev

Leslie Leino

Kadri Liik

Andres Liinat

Alexandra Ljadov

Susan Luitsalu

Ott Lumi

Erkki Luuk

M

Ülle Madise

Iivi Anna Masso

Marko Mihkelson

Mudlum

Marin Mõttus

Marko Mäetamm

Madis Müller

O

Marko Oolo

Raul Oreškin

P

Rein Pakk

Hardo Pajula

Kaido Pajumaa

Peeter Pedak

Mari Peegel

Kristjan Port

Silvia Pärmann

Mikk Pärnits

R

Ilmar Raag

Kristi Raik

Kristel Randrüüt

Ramon Rask

Urmo Raus

Raul Rebane

Karmen Reinpõld

Elisabet Reinsalu

Lauri Räpp

S

Sven Sakkov

Katrin Saali Saul

Bianka Soe

Wade Stokes

Igor Sööt

T

Toomas Tamsar

Indrek Tarand

Anu Toots

V

Tarvo Vaarmets

Peep Vain

Romet Vaino

Valner Valme

Raivo Vare

Riina Varts

Paul Varul

Rein Veidemann

Katrin Veiksaar

Aimar Ventsel

Taavi Veskimägi

Linnar Viik

Iiris Viirpalu

Keiti Vilms

Liisi Voolaid

Marian Võsumets

Õ

Tõnu Õnnepalu

Ü

Raimo Ülavere

Erirubriigid

Arvustus: teatri-, filmi-, näituse- ja raamatuarvustused.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele.

Fotolugu: põnevad kaadrid ja tabamised. Visual storytelling.

Rubriigis “Hea juhtimine” keskendub Taavi Veskimägi erinevate ühiskonna küsimuste käsitlemisele läbi hea juhtimise prisma, tuginedes oma juhtimiskogemusele kolmes sektoris (mittetulundus, avalik ja erasektor).

Rubriik “Jazzkaare fookuses” on ajakirja Edasi ja Jazzkaare koostööprojekt, kus tutvustame ja arutleme maailma ja Eesti jazzmuusika trendide üle ning võtame luubi alla põnevad valdkonda puudutavad jazziteemad ja esinejad.

“Kas teadsid?“ on Edasi videosaade, mille iga osa tutvustab ühte valdkonda või ettevõtmist. Püüame avada ja selgitada taustu, visualiseerida andmeid ning muuta seeläbi keeruline lihtsaks. Või siis lihtne ja igapäevane põnevaks. Eesmärk on innustada ja hoida üleval uudishimulikku meelt, pakkudes vaatajatele meelelahutuslikus võtmes läbimõeldud ja harivat sisu.

Rubriigis “Kes on kes Eesti moes” tutvustame tähelepanuväärseid Eesti disainereid, kes on nihutanud piire siinsel disainiväljal ja loomeettevõtluses. Uurime neilt, kuidas on kujunenud nende töömeetodid ja käekiri, kuidas nad mõtlevad, mida ise suuremateks õnnestumisteks peavad ning kes on neile teekonnal disainimaailmas eeskujuks olnud.

“Kirjad Londonist” on kolumn, kus Marian Võsumets kirjutab kultuurilistest ja poliitilistest iseärasustest Briti ühiskonnas.

Kooliõpetaja kolumn on rubriik, kus kooliõpetaja kirjutab koolielust nii nagu see klassi eest välja paistab.

“Kunst kodudes” on rubriik, mis avab huvitavate loojate koduuksi, riiuleid ja seinapindu ning uurib, kuidas ja miks kunst koju tungis ja milliseid avastusi kooselu teostega kaasa on toonud.

“Kutsumus“ on uus Edasi videosaade, mille iga osa jutustab erinevast hingelähedasest ametist või kirglikust hobist. Eesmärk on innustada kuulama ja järgima oma elu kutset, samuti tutvustada vajalikke ameteid. Mängu tulevad ametid ja inimesed üle kogu Eesti.

Rubriigis “Loodimisi eesti kultuuriloos” portreteerib Rein Veidemann tähthetki, teoseid ja inimesi eesti kultuuris, keskendudes peamiselt sõjajärgsetele aastakümnetele, millega teda seob isiklik kogemus, mälestus või uurimistöö.

Moe- ja disainiuudised on rubriik moest ja disainist huvitatud lugejale. Nopime infovoost välja silmapaistvad Eesti moe- ja disainivaldkonda puudutavad sündmused ning soovitame põnevaid ja harivaid moeteemalisi näitusi, filme ja podcast’e.

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Novell: Edasis ilmunud lühijuttude rubriik.

Pikk nädalalõpp on reisiteemaline rubriik, kus tutvustame puhkuseks erinevaid sihtkohti ja viise.

Raamatuesitlus: Ajakirja Edasi missioon on avaldada lugusid, millel žanrist ja teemast sõltumata oleks teatav ilukirjanduslik kvaliteet. Seda eesmärki täidab ka Edasi raamatusari.

“Tagasi” on Edasi podcast, kus kirjanik ja kultuurikriitik Mikk Pärnits kohtub Eesti kultuuris ja elus silmapaistvate isikutega ning puudutab vestluse käigus ka neid teemasid, millele mõtleme, aga millest võib-olla ei julge juttu teha.

“Tark annetaja” on rubriik, kus soovime lugejani tuua ideid ja andmeid, mille abil oma heategevuskäitumist läbi mõelda ning aidata niimoodi kaasa sellele, et Eesti oleks ühiskonnana õnnelikum, jõukam, targem ja tervem.

Vice Versa on Edasi rubriik, kus artistid kirjeldavad vastastikku teineteise muusikat.

NB! Kui soovid teha kaastööd, siis meie ootustega saad tutvuda siin.