Kaasautorid

Edasil on üle 30 püsiautori, kokku on avaldatud tekste enam kui sajalt kaasautorilt. Autorite valiku kriteerium on võime rääkida keeruline lihtsaks ning lihtne ja igapäevane, põnevaks. Head lugemist! Tellimisvõimalustega saab tutvuda siin – Hakka tellijaks.

PÜSIAUTORID 

Ilmar Raag, Raivo Vare, Kadri Liik, Ott Lumi, Hille Hanso, Marko Mihkelson, Mihkel Kangur, Peter Pedak, Kristjan Port, Raimo Ülavere, Merle Viirmaa, Toomas Tamsar, Peeter Koppel, Viljar Arakas, Aavo Kokk, Tõnu Õnnepalu, Rein Veidemann, Hardo Pajula, Kaja Kann, Maria Helen Känd, Bianka Soe, Hanno Soans, Valner Valme, Romet Vaino, Silvia Pärmann, Kadri Kroon, Brent Pere, Eia Uus, Hedvig Hanson, Katrin Saali Saul, Annika Laats, Mart Kase, Elisabet Reinsalu, Raul Oreškin, Tarmo Tiisler.

ROHKEM AUTOREID (tähestiku järjekorras)

A

Jaak Aaviksoo

Alan Adojaan

Reigo Ahven

Karin Allik

Viljar Arakas

D

Scott Diel

E

Ruti Einpalu

F

Darius Foroux

G

Carri Ginter

Adam Grant

H

Jeff Haden

Hille Hanso

Hedvig Hanson

Ardo Hansson

J

Kristjan Järvi

K

Igor Kaasik

Mihkel Kangur

Kaja Kann

Mart Kase

Tiina Kaukvere

Jan Kaus

Steve Keating

Robert Kitt

Aavo Kokk

Peeter Koppel

Kadri Kroon

Hanno Kross

Kristel Kruustük

Meelis Kubits

Hannes Kuhlbach

Armin Kõomägi

Maria Helen Känd

Kadi Kütt

L

Annika Laats

Kaidi Laur

Ivan Lavrentjev

Leslie Leino

Kadri Liik

Andres Liinat

Alexandra Ljadov

Susan Luitsalu

Ott Lumi

Erkki Luuk

M

Ülle Madise

Iivi Anna Masso

Marko Mihkelson

Mudlum

Marin Mõttus

Marko Mäetamm

Madis Müller

O

Marko Oolo

Raul Oreškin

P

Rein Pakk

Hardo Pajula

Kaido Pajumaa

Peeter Pedak

Mari Peegel

Kristjan Port

Silvia Pärmann

Mikk Pärnits

R

Ilmar Raag

Kristi Raik

Kristel Randrüüt

Ramon Rask

Urmo Raus

Raul Rebane

Karmen Reinpõld

Elisabet Reinsalu

Lauri Räpp

S

Tiina Saar-Veelmaa

Sven Sakkov

Katrin Saali Saul

Bianka Soe

Kalev Stoicescu

Wade Stokes

Igor Sööt

T

Toomas Tamsar

Indrek Tarand

Anu Toots

Karmo Tüür

V

Tarvo Vaarmets

Peep Vain

Romet Vaino

Valner Valme

Raivo Vare

Riina Varts

Paul Varul

Rein Veidemann

Katrin Veiksaar

Aimar Ventsel

Taavi Veskimägi

Linnar Viik

Iiris Viirpalu

Keiti Vilms

Liisi Voolaid

Marian Võsumets

Õ

Tõnu Õnnepalu

Ü

Raimo Ülavere

Valik alam- või erirubriike 

Arvustus: teatri-, filmi-, näituse- ja raamatuarvustused.

Nädala intervjuu on uus Edasi rubriik, kus räägime päevakajalisel teemal mõne oma valdkonna asjatundja või tipptegijaga.

Kooliõpetaja kolumn on rubriik, kus kooliõpetaja kirjutab koolielust nii nagu see klassi eest välja paistab.

“Kunst kodudes” on rubriik, mis avab huvitavate loojate koduuksi, riiuleid ja seinapindu ning uurib, kuidas ja miks kunst koju tungis ja milliseid avastusi kooselu teostega kaasa on toonud.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele.

Rubriigis “Ei midagi uut” vaatab Aavo Kokk värske pilguga nähtustele ja sündmustele, mis näivad ilmaimena, aga mida maailm on juba varem ühel või teisel moel näinud.

Fotolugu: põnevad kaadrid ja tabamised. Visual storytelling.

Rubriik “Jazzkaare fookuses” on ajakirja Edasi ja Jazzkaare koostööprojekt, kus tutvustame ja arutleme maailma ja Eesti jazzmuusika trendide üle ning võtame luubi alla põnevad valdkonda puudutavad jazziteemad ja esinejad.

Rubriigis “Liikumine, mis inspireerib” tutvustame hakkajaid inimesi, kes tegelevad erinevate inspireerivate liikumisharrastustega, nii amatöör- kui tipptasemel.

Rubriigis “Kes on kes Eesti moes” tutvustame tähelepanuväärseid Eesti disainereid, kes on nihutanud piire siinsel disainiväljal ja loomeettevõtluses. Uurime neilt, kuidas on kujunenud nende töömeetodid ja käekiri, kuidas nad mõtlevad, mida ise suuremateks õnnestumisteks peavad ning kes on neile teekonnal disainimaailmas eeskujuks olnud.

“Kas teadsid?“ on Edasi videosaade, mille iga osa tutvustab ühte valdkonda või ettevõtmist. Püüame avada ja selgitada taustu, visualiseerida andmeid ning muuta seeläbi keeruline lihtsaks. Või siis lihtne ja igapäevane põnevaks. Eesmärk on innustada ja hoida üleval uudishimulikku meelt, pakkudes vaatajatele meelelahutuslikus võtmes läbimõeldud ja harivat sisu.

“Kutsumus“ on uus Edasi videosaade, mille iga osa jutustab erinevast hingelähedasest ametist või kirglikust hobist. Eesmärk on innustada kuulama ja järgima oma elu kutset, samuti tutvustada vajalikke ameteid. Mängu tulevad ametid ja inimesed üle kogu Eesti.

Rubriigis “Loodimisi eesti kultuuriloos” portreteerib Rein Veidemann tähthetki, teoseid ja inimesi eesti kultuuris, keskendudes peamiselt sõjajärgsetele aastakümnetele, millega teda seob isiklik kogemus, mälestus või uurimistöö.

Moe- ja disainiuudised on rubriik moest ja disainist huvitatud lugejale. Nopime infovoost välja silmapaistvad Eesti moe- ja disainivaldkonda puudutavad sündmused ning soovitame põnevaid ja harivaid moeteemalisi näitusi, filme ja podcast’e.

Vice Versa on Edasi rubriik, kus artistid kirjeldavad vastastikku teineteise muusikat.

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Pikk nädalalõpp on reisiteemaline rubriik, kus tutvustame puhkuseks erinevaid sihtkohti ja viise.

Novell: Edasis ilmunud lühijuttude rubriik.

Raamatuesitlus: Ajakirja Edasi missioon on avaldada lugusid, millel žanrist ja teemast sõltumata oleks teatav ilukirjanduslik kvaliteet. Seda eesmärki täidab ka Edasi raamatusari.

“Tark annetaja” on rubriik, kus soovime lugejani tuua ideid ja andmeid, mille abil oma heategevuskäitumist läbi mõelda ning aidata niimoodi kaasa sellele, et Eesti oleks ühiskonnana õnnelikum, jõukam, targem ja tervem.

“Kirjad Londonist” on kolumn, kus Marian Võsumets kirjutab kultuurilistest ja poliitilistest iseärasustest Briti ühiskonnas.

Rubriigis “Hea juhtimine” keskendub Taavi Veskimägi erinevate ühiskonna küsimuste käsitlemisele läbi hea juhtimise prisma, tuginedes oma juhtimiskogemusele kolmes sektoris (mittetulundus, avalik ja erasektor).

NB! Kui soovid teha kaastööd, siis meie ootustega saad tutvuda siin.