Mis on Edasi?

Edasi on innustav ja hariv ajakiri. Kvaliteetne ajaviide.

Edasi missioon on luua toetavat keskkonda ja panna tahtma olla parem. Võimendada innustavaid tegusid ja harivaid mõtteid. Kasvatada isiklikku ja ühist enesekindlust. Peegeldada elu ja erinevaid vaatenurki, kogemusi. Edasi on teekond. Mõtteviis. Aeglane ajakirjandus. Pakume lugemist tähelepanumajandusest väsinud inimestele, kes hindavad läbimõeldud tekste.

Miks on Edasit vaja?

 • Üldiselt on inimesed päri, et meedias on “palju negatiivsust ja müra, oluline on läbisegi ebaolulisega, tõsine kollasega, lisaks reklaamiuputus.” Edasi on slow journalism, kus mõte on olulisem kui pelk informatsioon.

Kuidas Edasi inimesi infomüras aitab & kuidas eristub?

 • Olemasolevatest eestikeelsetest veebikanalitest eristub Edasi puhta ja rahuliku disainiga, mis hõlbustab lugemiskogemust, väärtustab lugejat mõtleva inimesena ja tema aega, teiseks – läbimõeldud sisuga: Edasi ei koorma lugejat liigse infotulvaga.
 • Kokkuvõttes, mis probleemi Edasi lahendab ja/või mis vajadust rahuldab? Vähem müra, parem lugemiskogemus.

Edasi lugejaprofiil

Edasil on keskmiselt 45-60 tuhat unikaalset kasutajat kuus. Edasi lugeja on ärksa mõtteviisiga, tunneb maailma vastu huvi, on keskmisest teadlikum ja hindab kvaliteeti.

 • Ca 85% lugejatest on vanuses 25-64 eluaastat: suurimad lugejarühmad on vanuse järgi on 25-34 (25%), 35-44 (22%), 45-54 (20%), vanuses 55-64 (15%). Lugejatest moodustavad naised 68% ja mehed 32%. (Allikas: Google Analytics, viimased 6 kuud, trend on vanuserühmade ühtlustumise suunas, 2021 1Q andmetel on vahed 4 suurema sihtrühma vahel ühtlustunud jäädes 22-15% vahele).
 • Kõige rohkem lugejaid on Edasil Tallinnas ca 60-65%, järgnevad Tartu, Pärnu, Viljandi, Rakvere, Helsingi. (Allikas: Google Analytics, viimased 6 kuud)
 • Kuidas lugejad Edasi brändi tajuvad? (Allikas: Eesti Meediabrändid 2020 ülevaade, Emor)
  • “Edasi.org tugevuseks on eristumine teistest väljaannetest. 
  • Ajakiri on hariv ja vastab sellisena lugejate huvidele.
  • Lugejate arvates erineb Edasi peavoolust ja on eristuv teistest meediakanalitest.
  • Vanuseliselt pakub Edasi.org huvi kõigile vanuserühmadele, kuid kõige kõrgemal kohal on Edasi võrreldes muude meediabrändidega noorte sihtrühmas.
  • Edasi on ühtviisi tugev nii kõrgharidusega vastajate sihtrühmas, aga ka põhiharidusega vastajate hulgas. Võib eeldada, et Edasi pakub huvi ka gümnaasiuminoortele.
  • Auditooriumi segmentidest on Edasi kõige tugevam hoolijate sihtrühmas – need on inimesed, keda iseloomustab rahulik elu, vaimsete väärtuste ja teadmiste hindamine.
  • Edasi.org valisid oma lemmikute hulka need vastajad, kelle ülejäänud lemmikud olid valdavalt rahvusringhäälingu kanalid.” 
 • Mida ütleksid oma sõbrale, kes pole Edasist midagi kuulnud, miks ta seda ajakirja lugeda võiks?
  • “Sellepärast, et Edasi on kirjutatud oma peaga mõtlevate inimeste poolt oma peaga mõtlevatele inimestele.” /Kaijo Kuusing, Hawaii Expressi asutaja/
  • “Ajakiri tundus vägagi tuumakas. Arvan, et nii umbes neli-viis korda rohkem sisu kui “tavalises eesti ajakirjas”, mis see ka poleks. Üldmulje: väga suureks plussiks on autorite koosseis. On nii tuntud kirjutajaid kui üllatajaid. Jätab soliidse ja usaldusväärse, aga mitte igava mulje.” /Tõnu Õnnepalu, kirjanik/
  • “Mulle avaldab muljet selle väljaande võimekus tuua lugejateni just need teemad, mis eristuvad väga selgesti igapäevasest uudisteportaalides ja päevalehtedes ilmuvatest. Artiklid on väga erinevatest valdkondadest, kuid ometi on nad paeluvad kõigile, olenemata erialast ja huvidest.” /Kadi Kibbermann, Edasi 1. tellimiskampaania võitja/
  • “Mulle meeldib Edasi rahulik ja arutlev stiil, siin on lood, millel on nii sisu kui isikupära. Tegu on ka tegelikult tekstidega, mida tahad lõpuni lugeda, mitte vaid pikendatud pealkirjadega.” /Lauri Peil, Edasi 2. tellimiskampaania võitja/
  • “Edasi on kui Michelini tärniga vaimutoidu restoran – menüüst leiad alati midagi, mis pakub sulle oivalise maitseelamuse. Iga Edasi vaimutoidu restoranis veedetud hetk on väärtustloov.” /Sten Argos, Edasi 3. tellimiskampaania võitja/
 • Kokkuvõttes, Edasi lugejaprofiili kirjeldus:
  • Ta on maailma vastu huvi tundev inimene. Edumeelne, avatud mõtlemisega, tegus, hooliv, intelligentne, kvaliteeti hindav, teadlik, asjatundlik. Artiklites ei esitata lihtsalt infot, vaid sünteesitakse, lugeja saab läbi mõeldud asja, et panna see puzzletükk oma maailmapilti. Usaldusväärsed kaastöötajad, tekst pole liiga pikk ega ka mitte liiga raske, jõukohane lugemine erinevate alade inimestele. Mõjutab maailmapilti, paneb tahtma olla parem.”

Edasi tutvustus ja reklaamivõimalused

Loe lisaks:

Soovid hakata Edasi tellijaks?: veeb ja paberajakiri

Kus Edasi paberajakirja osta saab?

Edasi paberajakiri on saadaval enam kui 300 müügikohas üle Eesti, sh suuremates kaubanduskettides (A&O, Comarket, Konsum, Maksimarket, Maxima, Prisma, Rimi, Selver) ning R-kioskites. Samuti Kohvikus NOP ja Fotografiskas Tallinnas. Müügipunktide nimekirja leiab siit

Edasi eesmärk

Meie eesmärk on luua Eesti parim ajakiri, mis annab head energiat, innustab, harib ning on kasulik ja mõnus ajaviide. Ajakiri, mis on toetav, mitte kuri ja paneb meid tahtma olla paremad, mitte ärapanevad. See võiks olla koht, kuhu arvamusliidrid ja sõna hästi valdavad tugevad blogijad ise soovivad kaastööd teha ja kus avaldamine on mõjukas.

Sisu mõttes on eesmärk terviklikkus, pakkudes head lugemiskogemust läbi erinevate inimest igapäevaselt puudutavate teemade – ühiskond, ettevõtlikkus, kultuur, elustiil. Edasi näeb oma kasutajatena kõiki inimesi, sõltumata nende sotsiaalsetest tunnustest ja elukohast. Lugejaid ühendav moment on uudishimu maailma vastu.

Meie püüdlusi on tunnustatud ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias nelja parema hulka.

Edasi meeskond

Ajakiri Edasi.org (Edasi) on kodanikualgatuslik projekt ega ole seotud ühegi olemasoleva meediagrupi ega finantsinvestoriga. Edasi eestvedaja on Janeck Uibo, kes on meediavaldkonna kogemusega tippjuht – asutanud, üles ehitanud ja 16 aastat juhtinud meediaagentuuri Trendmark/Mediacom, töötanud ka Postimehe arendus- ja turundusdirektorina ning juhatuse esimehena. Alates 2016. aasta septembrist on Janeck pühendanud oma energia uue veebiajakirja edasi.org käivitamisele.

Edasi toimetusse kuuluvad veel: Egle Taklai (peatoimetaja assistent), Silvia Pärmann (mood, disain, arhitektuur), Valner Valme (kultuur).

Edasi meeskond 5. sünnipäeval Maidla mõisas, 21.09.2021. Foto: Jaanika Jalast

Edasil on kümneid püsiautoreid ja kokku on avaldatud tekste enam kui 100lt autorilt, nende seas Ilmar Raag, Raivo Vare, Tõnu Õnnepalu, Kadri Liik, Viljar Arakas, Jaak Jõerüüt, Iivi Anna Masso, Liisi Voolaid, Peeter Koppel, Hedvig Hanson, Siim Kallas, Iiris Viirpalu, Marko Mihkelson, Peep Vain, Marko Mäetamm, Meelis Kubits, Janek Mäggi, Kadri Kroon, Alan Adojaan, Kaidi Laur, Mart Kase, Annika Laats, Rein Pakk, Raimo Ülavere, Peep Ehasalu, Indrek Neivelt, Reigo Ahven, Kristjan Port, Ott Lumi, Mihkel Kangur, Hardo Pajula jpt.

Autorite valiku kriteerium on võime rääkida keeruline lihtsaks. See omakorda põhineb kaastöötajate asjatundlikkusel ja kirglikkusel (armastab oma ala).

Kontakt

Edasi väljaandja: Edasi.org OÜ
Toimetuse aadress: Pärnu mnt 12, Tallinn, 10146
Kontakt: hello@edasi.org
Reklaam: tutvu turundusvõimalustega
Juriidiline ja pangainfo / Legal and Banking Information: laadi alla / download

Ajakiri alustas ilmumist veebis: 21.09.2016

Muu info

 • Otsetee: tee Edasi brauseris avaleheks või seadista Edasi ikoon mobiili avalehele – 3 sammu
 • Kasuta aega mõistlikult: liitu uudiskirjaga