Mis on Edasi?

Edasi on innustav ja hariv ajakiri. Kvaliteetne ajaviide.

Edasi missioon on luua toetavat keskkonda ja panna tahtma olla parem. Võimendada innustavaid tegusid ja harivaid mõtteid. Kasvatada isiklikku ja ühist enesekindlust. Peegeldada elu ja erinevaid vaatenurki. Edasi on teekond. Mõtteviis.

Miks on Edasit vaja?

 • Üldiselt on inimesed päri, et meedias on “palju negatiivsust ja müra, oluline on läbisegi ebaolulisega, tõsine kollasega, lisaks reklaamiuputus.” Edasi on slow journalism, kus mõte on olulisem kui pelk informatsioon.

Kuidas Edasi inimesi infomüras aitab & kuidas eristub?

 • Olemasolevatest eestikeelsetest veebikanalitest eristub Edasi puhta ja rahuliku disainiga, mis hõlbustab lugemiskogemust, väärtustab lugejat mõtleva inimesena ja tema aega, teiseks – läbimõeldud sisuga: Edasi ei koorma lugejat liigse infotulvaga.
 • Kokkuvõttes, mis probleemi Edasi lahendab ja/või mis vajadust rahuldab? Vähem müra, parem lugemiskogemus.

Edasi lugejaprofiil

Edasil on keskmiselt 40 tuhat unikaalset kasutajat kuus. Edasi lugeja on ärksa mõtteviisiga, tunneb maailma vastu huvi, on keskmisest teadlikum ja hindab kvaliteeti.

 • Ca 90% lugejatest on vanuses 25-64 eluaastat üsna võrdse kasutusega: suurimad lugejarühmad on vanuse järgi on 25-34 (22%), 35-44 (25%), 45-54 (22%), vanuses 55-64 (22%). Lugejatest moodustavad naised 69% ja mehed 31%. (Allikas: Google Analytics, viimased 3 kuud)
 • Kõige rohkem lugejaid on Edasil Tallinnas ca 65%, järgnevad Tartu, Pärnu, Helsingi, Viljandi jt. (Allikas: Google Analytics, viimased 3 kuud)
 • Mida ütleksid oma sõbrale, kes pole Edasist midagi kuulnud, miks ta seda ajakirja lugeda võiks?
 • Pikaaegse lugeja kirjeldus Edasi ja Edasi sihtrühma kohta:
  • Ta on natuke noorem ja maailma vastu huvi tundev inimene. Edumeelne, avatud mõtlemisega, tegus, hooliv, intelligentne, kvaliteeti hindav, teadlik, asjatundlik. Artiklites ei esitata lihtsalt infot, vaid sünteesitakse, lugeja saab läbi mõeldud asja, et panna see puzzletükk oma maailmapilti. Usaldusväärsed kaastöötajad, tekst pole liiga pikk ega ka mitte liiga raske, jõukohane lugemine erinevate alade inimestele. Mõjutab maailmapilti, paneb tahtma olla parem.”

Loe lisaks:

Kontseptsioon: Hüüdja hääl kõrbes
Edasi sisuloome põhimõtted: keeruline lihtsaks, lihtne põnevaks
Edasi tagasivaade 1,5 aastat: Always look on the bright side of life
Edasi Eksklusiiv: mis see on ja mis kasu lugeja saab?
Video. Janeck Uibo: nõudlus aeglase ajakirjanduse järele on olemas
Reklaam Edasi keskkonnas: veeb ja paber

Edasi tutvustus: PDF

Edasi eesmärk

Meie eesmärk on luua Eesti parim ajakiri, mis annab head energiat, innustab, harib ning on kasulik ja mõnus ajaviide. Ajakiri, mis on toetav, mitte kuri ja paneb meid tahtma olla paremad, mitte ärapanevad. See võiks olla koht, kuhu arvamusliidrid ja sõna hästi valdavad tugevad blogijad ise soovivad kaastööd teha ja kus avaldamine on mõjukas.

Sisu mõttes on eesmärk terviklikkus, pakkudes head lugemiskogemust läbi erinevate inimest igapäevaselt puudutavate teemade – ühiskond, ettevõtlikkus, kultuur, elustiil. Edasi näeb oma kasutajatena kõiki inimesi, sõltumata nende sotsiaalsetest tunnustest ja elukohast. Lugejaid ühendav moment on uudishimu maailma vastu.

Meie püüdlusi on tunnustatud ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias nelja parema hulka.

Edasi meeskond

Janeck Uibo, Edasi.org asutaja

Ajakiri Edasi.org (Edasi) on kodanikualgatuslik projekt ega ole seotud ühegi olemasoleva meediagrupi ega finantsinvestoriga. Edasi eestvedaja on Janeck Uibo, kes on meediavaldkonna kogemusega tippjuht – asutanud, üles ehitanud ja 16 aastat juhtinud meediaagentuuri Trendmark/Mediacom, töötanud ka Postimehe arendus- ja turundusdirektorina ning juhatuse esimehena. Alates 2016. aasta septembrist on Janeck pühendanud oma energia uue veebiajakirja edasi.org käivitamisele.

Edasi toimetusse kuuluvad veel: Egle Taklai (peatoimetaja assistent), Silvia Pärmann (toimetaja), Ivan Lavrentjev (rus.edasi.org peatoimetaja).

Edasil on kümneid püsiautoreid ja kokku on avaldatud tekste enam kui 100lt autorilt, nende seas Ilmar Raag, Raivo Vare, Tõnu Õnnepalu, Kadri Liik, , Viljar Arakas, Jaak Jõerüüt, Iivi Anna Masso, Liisi Voolaid, Peeter Koppel, Hedvig Hanson, Siim Kallas, Valner Valme, Iiris Viirpalu, Marko Mihkelson, Peep Vain, Marko Mäetamm, Meelis Kubits, Janek Mäggi, Kadri Kroon, Alan Adojaan, Kaidi Laur, Mart Kase, Annika Laats, Rein Pakk, Raimo Ülavere, Peep Ehasalu, Indrek Neivelt, Reigo Ahven, Kristjan Port, Kristina Kallas jpt.

Autorite valiku kriteerium on võime rääkida keeruline lihtsaks. See omakorda põhineb kaastöötajate asjatundlikkusel ja kirglikkusel (armastab oma ala).

Aita luua kvaliteetset sisu – hakka Edasi toetajaks!

Kui Sa tunnet, et Edasi loob väärtust, siis vaata, kas saad olla abiks. Kutsume Sind andma oma panust ja tegema Edasi toetuseks ühekordse või püsiannetuse jõukohases summas.

Või liituma Edasi Eksklusiiviga (tasuline sisu püsitellijatele). Püsitellimuse tasu on 5€ kuus. Tasulise sisu lugemiseks on 2 võimalust:

 • lugemisõiguse aktiveerimiseks tuleb saata kiri koos maksekorralduse koopiaga hello@edasi.org. Perioodi võib jätta lahtiseks või valida sobiv pikkus nt 3, 6 või 12 kuud. Perioodi eest võib tasuda ka korraga.
 • mobiilimakse, maksemoodul avaneb iga tasulise artikli juures. Loe lähemalt siit.

NB! Edasi on ka hea ja kasulik kingiidee, kingi sõbrale lugemisõigus veebis või pane talle käima 4 korda aastas ilmuv paberajakiri.

Suur tänu, kui soovid uut ajakirja aidata. Sinu toetus võimaldab meil luua head sisu, hoida sõltumatust ja ajakirja arendada. Edasil püüdluste toetamisel on ka tugev ühiskondlik mõõde, sest sel on potentsiaali mõjutada positiivselt paljude inimeste elukvaliteeti. Sealhulgas Sinu lähedaste ja sõprade oma. Soovi korral näed siit, kes toetasid (avalikult) Edasit Hooandja kampaanias ja saad lugeda toetajate kommentaare.

Makseinfo:

 • Saaja: EDASI.org OÜ
  • LHV: EE657700771002166750
  • Swedbank: EE082200221064922783
 • Selgitus: Edasi Eksklusiiv püsitellimus (sh kasutaja nimi, kui see erineb makse tegijast)

Kontakt

Edasi väljaandja: Edasi.org OÜ
Ajakiri alustas ilmumist: 21.09.2016
Kontakt: hello@edasi.org
Reklaam: tutvu turundusvõimalustega

Muu info

 • Otsetee: tee Edasi brauseris avaleheks või seadista Edasi ikoon mobiili avalehele – 3 sammu
 • Kasuta aega mõistlikult: liitu uudiskirjaga