Tingimused ning KKK

Alljärgnevalt leiab lugeja info Edasi kasutuse, kaastöö avaldamise ja epoe müügitingimuste kohta ning vastused korduma kippuvatele küsimustele (KKK). 

1. Kasutustingimused

Edasi.org on Edasi.org OÜ (edaspidi „Edasi“) poolt hallatav meediaväljaanne (edaspidi „Väljanne“), mille sisu on autoriõigusega kaitstud. Väljaande ja sellel avalikustatud teostega (eeskätt erinevad uudised, artiklid, fotod jms) seotud õigused kuuluvad Edasile või on Edasil luba teoste kasutamiseks.

Väljaandes avalikustatud teoseid tohib ilma Edasi eelneva nõusolekuta refereerida või tsiteerida 5 (viie) lause ulatuses, samuti peab refereering või tsitaat sisaldama viidet Väljaandele ja viide peab veebikeskkonnas tsiteerimisel sisaldama artikli sissejuhatavas esimeses lõigus hüperlinki Edasi veebilehele.

Väljaandes avalikustatud teoste muul viisil kasutamise soovi korral kirjutage palun aadressil hello@edasi.org. Samuti juhul, kui Teie hinnangul on Väljaandes avalikustatud teostega seoses rikutud Teie õigusi.

Autorid väljendavad artiklites omi seisukohti. Edasi ei vastuta Väljaandes avaldatud faktiväidete õigsuse, viidete või (väärtus)hinnangute põhjendatuse eest. Eelneva tõttu ei vastuta Edasi mistahes kahju eest, mis on tekkinud Väljaandes avalikustatud teoste sisust lähtuvalt teatava teo tegemisest või tegemata jätmisest.

2. Kaastöö avaldamise ja kommenteerimise üldtingimused

Iga soovija võib teha Edasile ettepaneku avalikustada Väljaandes oma kaastöö, mis võib olla nii arvamusartikli, lühiessee, video, foto, joonistuse või mõnes muus vormis, tingimusel, et kaastöö üldsisu sobitub Väljaandes kajastatavate teemadega ega kutsu üles vägivallale, ei ole põhjendamatult vulgaarne või muul viisil üldsusele kättesaadavaks tegemiseks sobimatu. Kaastöö avalikustamiseks tuleb saata oma sellekohane soov ja kaastöö aadressil hello@edasi.org. Edasil on õigus kaastöö avalikustamisest mis tahes põhjusel keelduda. Edasi ootustega kaastöödele saab tutvuda siin.

Kaastöö autor peab veenduma kaastöös esitatavate faktiväidete õigsuses, viidetes ja olema valmis vastutama kaastöös esitatud väidete või esitatud väärtushinnangute eest.

Kaastöö edastamisel Edasile annab kaastöö autor Edasile tasuta (kui Pooled ei lepi kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis kokku teisiti) üle kõik kaastööga seotud varalised õigused avaldamiseks Edasi poolt hallatavates Väljaannetes, samuti annab kaastöö autor Edasile tasuta ainulitsentsi järgmiste kaastööga seotud isiklike õiguste osas: õigus teose puutumatusele, õigus teose lisadele, õigus teose täiendamisele, õigus teos tagasi võtta. Nimetatud ainulitsents kehtib territoriaalselt piiramatult kogu asjaomaste õiguste kehtivuse perioodil ning on tagasivõtmatu.

Ainulitsentsi kohaselt on Edasil õigus teostada litsentsi esemeks olevaid õigusi paralleelselt kaastöö autoriga ning kaastöö autoril ei ole õigust litsentseerida samu õigusi kolmandatele isikutele peale Edasi. Eelnimetatud ainulitsents lõppeb automaatselt ja Edasile üleantud varalised õigused lähevad automaatselt tagasi üle kaastöö autorile juhul, kui Edasi teatab kaastöö autorile, et keeldub kaastöö avalikustamisest või ei ole kaastööd avalikustanud 2 nädala jooksul kaastöö edastamisest Edasile.

3. Tasuliste artiklite lugemine: Edasi Eksklusiiv

Edasi Eksklusiiv märkega tähistab Edasi tasulisi artikleid veebis. Lugemisõiguse aktiveerimiseks on 2 võimalust: püsimakse 7.99€ kuus või ühekordne artikliost 2.99€. Rohkem infot: kuidas ma saan lugeda tasulisi artikleid veebis

3.1. Igale kasutajale vormistatakse eraldi nimeline lugemisõigus ja selle jagamine teistega ei ole lubatud.

3.1.1. Kui on soov lugemisõigust pereliikmetega jagada, soovitame vormistada Erapaketi, saadaval on pakett 3-le või 5-le lugejale, mille hind on lugeja kohta soodsam. Rohkem infot -> Hakka tellijaks Eraklient punkt 2 – Soovid tasuda pikema perioodi eest korraga?

3.1.2. Ettevõtete ja asutuste tingimuste kohta saab lugeda Hakka tellijaks Ärikliendi alajaotusest.

3.2. Edasi Eksklusiivi tellimusega annab kasutaja oma nõusoleku uudiskirja saamiseks, mis ilmub üldjuhul kord nädalas ja sisaldab toimetuse meelest olulisemaid ja põnevamaid nädala jooksul Edasi keskkonnas ilmunud artikleid, pildi- ja videolugusid. Ka on see võimalus olla esimesena kursis erinevate pakkumistega Edasi lugejatele. Uudiskirjast saab loobuda klikkides uudiskirja lõpus olevale lingile.

3.3. Veebitellimus ei sisalda paberajakirja tellimust ja vastupidi. Paberajakiri ilmub 4 korda aastas ja sisaldab vaid üksikuid veebis ilmuvaid artikleid.

3.4. Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud. 

3.5. Edasi Eksklusiivi püsitellimuse lõpetamiseks palume saata teade aadressil hello@edasi.org NB! Püsitellimus pikeneb automaatselt ja sellele tagasimakseid ei tehta. Tellimust saab tühistada 5 päeva enne tellimuse pikenemist.

3.6. Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta teavitades sellest püsitellijaid e-kirjaga või SMS-iga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.

E-poe müügitingimused

1. Müügitingimuste kehtivus

1.1     Müügitingimused kehtivad klientide (edaspidi Klient) ja Edasi.org OÜ vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

1.2      Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Edasi.org OÜ toodete ja teenuste ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3      Edasi.org OÜ jätab endale õiguse teha muudatusi müügitingimustes ja müügihindades.

2. Hinnad

2.1     Kõik hinnad Edasi.org OÜ veebilehel sisaldavad käibemaksu 20%.

3. Tellimuse vormistamine

3.1     Toodete tellimiseks leidke sobivad tooted ja lisage need ostukorvi. Oma ostukorvi sisu saate vaadata, kui vajutate veebilehe ostukorvi viitele.

3.2     Tellimuse vormistamiseks vajutage nupule „mine maksma“. Sisestage kontaktandmed, valige tarne- ja makseviis. Valige teile sobiv tarneviis.

3.3     Tellimuse kinnitamiseks vajutage nupule „esita tellimus“. Tasuda saate kohe pangalingi kaudu. Tellimuse kinnitus ja arve koopia saadetakse teie e-posti aadressile.

3.4     Tooted postitame pärast raha laekumist.

4. Maksevõimalused

Edasi.org OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Edasi.org OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

Edasi.org e-poes on võimalik ostude eest turvaliselt tasuda pangalingi kaudu.

Pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor,  LHV, Coop Pank ja Pocopay

4.1 Müügilepingu jõustumine

4.1.2     Klient seob ennast tellimuse ja selle eest tasumisega pärast vajutamist nupule „esita tellimus”.

4.1.3     Müügileping jõustub hetkest, kui tellimuse kogusumma on laekunud Edasi.org OÜ  arveldusarvele.

4.1.4  Kliendil on õigus 14-päeva jooksul, arvates kauba kättesaamisest või tellimuse vormistamisest juhul, kui kaup ei ole veel Kliendini jõudnud, teatada Edasi.org OÜ-le lepingust taganemise soovist ja nõuda kogu tasutud summa tagastamist. Ostetud kaupa ei saa tagastada, kui tellitud kaup on valmistatud Kliendi isiklikke vajadusi arvestades eritellimusena. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ning see peab olema originaalpakendis. Kauba tagastamise otsesed kulud tuleb katta Kliendil. Kaup tuleb tagastada 14 päeva jooksul alates taganemisavalduse esitamisest.

Korduma kippuvad küsimused

Kas paberajakirja tellimus annab ligipääsu ka veebi tasulisele sisule?

Tasulised artiklid veebis (ehk Edasi Eksklusiiv) ja Edasi paberajakiri (ning selle digitaalne versioon) on erinevad tooted ning veebitellimusega ei kaasne paberajakirja tellimust. Paberajakiri ilmub 4 korda aastas ja sisaldab vaid üksikuid veebis ilmuvaid artikleid.

Mul on kehtiv mobiilimakse/kaardimakse püsitellimus, kuid artikkel on lukus. 

Juhul kui kasutajal on kehtiv tellimus, tuleb teha uus tuvastamine, vajutades maksemoodulis lingile “Olen juba tellija”. Selle kaudu tehakse uus autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril/e-postiaadressil on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Levinumad põhjused uuesti tuvastamiseks võivad olla: brauseri ajalugu on kustutatud või brauserisse salvestatud küpsis (cookie) aegunud või on brauseri vahemälus veateade, mis ei lase edasi liikuda (tühjenda arvuti/mobiili vahemälu või proovi teist brauserit). Sama kehtib ka juhul, kui kasutatakse brauserit varjatud olekus (private browsing). Põhjuseid võib veelgi olla, enamasti on artiklid tuvastatud seadmes avatud olekus.

Olen tellija, aga Facebooki kaudu artiklit lugema asudes on artikkel lukus.

Facebooki kaudu sisenemisel ei luba Facebooki sisene brauser parooli meeles pidada, mistõttu tuleb FB kaudu igakordsel artikli avamisel teha uus tuvastamine. Soovitame sel juhul avada soovitud artikkel otse Edasi veebilehe kaudu. Samas seadmes sama brauserit kasutades ja Edasi lehel olevat ‘Logi välja’ nuppu kasutamata peaks sessioon aktiivsena püsima ja artiklid avanema automaatselt. (NB! Soovi korral saab Edasi ikooni seadistada ka oma telefoniekraanile, mis toimib nagu brauseripõhine äpp – 5 sammu.)

Ostsin artikli, kuid artikkel ei avanenud peale makset. 

Vajutage maksemoodulis lingile “Olen juba tellija”. Selle kaudu tehakse uus autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril/e-postiaadressil on antud artikli ost tehtud, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta. 

Mida teha, kui mulle tundub, et ma ei saa teie saadetud kirju (PIN-kood) kätte?

PIN-koodi saamine e-mailile võib võtta aega kuni minut. Teinekord sorteerib Gmail kirjad ka erinevatesse kaustadesse, palun vaadake reklaamikausta või kontrollige igaks juhuks ka rämpsposti kausta.

Tuvastamine uues seadmes. 

Kui kasutajal on olemas kehtiv tellimus ning ta soovib rakendada lugemisõigust ka oma teises seadmes, saab seda teha maksemooduli all oleva lingi “Olen juba tellija” kaudu. Sellele vajutades tehakse SMS-autentimine ning kui tuvastatakse, et numbril on juba aktiivne tellimus, siis avatakse sisu. Uut makset ei tehta.

Tasulise artikli all ei kuva maksemoodulit. 

Olenevalt tehnilisest lahendusest ei tööta alati Internet Exploreriga tehtud ostud või ei kuvata maksevõimalust üldse. Palun kasutage mõnda teist brauserit (nt Chrome, Safari)

Kuidas toimub mobiilimaksega tasumine?

Teostatud mobiilimakse kohta saab info ka mobiilsideoperaator ning lisab ostu summa lugeja jooksva kuu mobiiltelefoni arvele, kus on Zlicki maksete summa eraldi näha. Oste saavad sooritada Tele2, Elisa ja Telia lepingulised ja kõnekaardi kliendid, kellel ei ole lisateenused oma mobiilsideoperaatori juures ära piiratud.

Kui ma soovin Edasi Eksklusiivi tellimust pereliikmega jagada, siis mis võimalused selleks on?

Igale Edasi Eksklusiivi kasutajale vormistatakse eraldi nimeline lugemisõigus ja selle jagamine teistega ei ole lubatud. Perele või sõpruskonnale soovitame vormistada Perepaketi, mis sisaldab soovi korral kuni 5 lugemisõigust ning mille hind on lugeja kohta ca 50% soodsam. Rohkem infot -> Vaata lõik Eraklient punkt 2 – Soovid tasuda pikema perioodi eest korraga?

Muud küsmused

Kõikide muude tekkivate küsimuste korral palun kirjutage: hello@edasi.org Vastame esimesel võimalusel.

Märkused:

  • Edasil on õigus tellimuse tingimusi muuta, teavitades sellest püsitellijaid e-kirja või SMS-iga 1 kuu ette või avaldades sellekohase info Edasi.org veebilehel.
  • Tasuliste artiklite täismahus kopeerimine ja levitamine sotsiaalmeedias ei ole lubatud.

Huvi korral vaata lisaks: