Marian Võsumets: läbipõlemise uus tase. Tulevikutöö

Moodne inimene ei vaja läbipõlemiseks enam ületunde nõudvat ülemust. Ta saab sellega suurepäraselt ise hakkama, kaaslaseks kõikvõimas tehnoloogia.

Definitsiooni kohaselt on läbipõlemine emotsionaalse ja vaimse kurnatuse seisund, mille puhul inimene muutub oma töö suhtes ükskõikseks ja tema kompetentsus väheneb. Läbipõlemine alandab enesehinnangut oma professionaalsele tegevusele ning võib süvenedes laieneda isikuomadustele. Kaob entusiasm, halveneb tervis ning suureneb rahulolematus, mille tulemusel kannatab töö kvaliteet. Urban Dictionary on veel karmim ja lisab omalt poolt definitsioonile ebaprofessionaalse käitumise, keeldumise igasuguse töö tegemisest ja silmatorkava pohhuismi (1).

Ümberlülituste talumatu kergus

Aastal 2009 andis uue iPhone’i kampaania sõnum “There’s an app for that” märku, et kõik vaevalised ülesanded saavad nüüd tehtud kiiremini, paremini ja ekraani abiga. Kümme aastat hiljem tuleb tunnistada, et tark tehnoloogia on lubadust pidanud – elu häkkimine (2) töö- ja erasfääris käib täie hooga.

Marian Võsumets

Marian Võsumets

Marian Võsumets on teleajakirjanik ja filmiprodutsent. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal, käsitledes oma lõputöös Nõukogude ideoloogia avaldumist Eesti Raadios aastatel 1940-1941. Ta on töötanud Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s ning juhtinud Balti Filmi- ja Meediakooli veebisaadet Fookus, mis valiti 2015. aastal ERM-i püsiekspositsiooni kui 2010ndate meediaplatvormide kujundaja. Mariani esimene täispikk dokumentaalfilm The Body Fights Back linastub tänavu novembris PÖFF-il. Film käsitleb kehakultust, iluideaalide survet üksikisikule ja Suurbritannias hoogu koguvat dieedivastast liikumist. Loe artikleid (18)