Ruti Einpalu: kuidas luua toimiv tagasisidekultuur

Foto: Shutterstock.

“Tere! Kas tohib sulle anda tagasisidet?” Kui keegi meie poole nii pöördub, siis mis meiega juhtub? Tõenäoliselt hakkab süda kõvemini taguma, vererõhk tõuseb, kogu organism läheb valvelolekusse, et reageerida juhul, kui järgnema peaks midagi mitteootuspärast.

Ärevus tagasiside eel on väga universaalne tunne. See ei sõltu hierarhiast, positsioonist, soost ega rahvusest. Me teeme oma parima, et seda reaktsiooni varjata, ja kulutame selleks päris palju energiat.

Ja nüüd, kui vestlus algab ja selgub, et tagasiside andjal ongi pisut teistsugune nägemus kui minul, siis ärevus suureneb veelgi. Ärevuses inimene ei suuda fokuseerida sisule ja tema peas võivad trummeldada kummalised küsimused – miks sa seda küsid, kuhu sa tahad välja jõuda, mis on selle taga? – või ta on siis hoopiski tardunud olekus… keskendudes sisu asemel kaitsele või rünnakule.

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (37)