“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: kultuur ei ole pelgalt pehme heaoluteema

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Viimasel ajal on mu käest palju küsitud kultuuriteemade kohta ettevõttes. Püüan neile jupphaaval vastata.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Tegime oma ettevõttes mõni aeg tagasi väärtuste töötoa ja leppisime neis kokku. Nüüd aga räägitakse üha enam kultuurist ja et sellega peaks tegelema. Mis neil õieti vahet on?”

“Pidev võitlus inimeste nimel on kandunud ka kultuuri kui motivatsioonipaketi maastikule. Mul on väike tehnoloogiaettevõte, kus inimesed teevad hästi oma tööd. Aga ma kuulen, kuidas suured tehnoloogiaettevõtted inimesi meelitades räägivad, kui äge kultuur neil on. Küll räägitakse vigade tegemise ja neist õppimise kultuurist, küll täiesti hierarhiavabast kultuurist, küll totaalse tagasiside kultuurist. Siis kuskil on justkui kultuur, et koerad tohivad kontoris käia, ja kuskil on tasuta salati kultuur. Ma ei tea, mul on normaalne ettevõte ja ei oska ega tea, kas tahangi mingit sellist erilist kultuuri teha. Aga inimesed ootavad niisuguseid asju.” Nii rääkis üks klient.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (18)