Adam Grant: kuidas küsida tagasisidet, psühholoogia olulisus & ebameeldivad vestlused

Edasi avaldab igakuiselt psühholoogiadoktori ja juhtimismõtleja Adam Granti nõuandeid juhtimise ja psühholoogia kohta ning vastuseid põnevamatele talle saadetud küsimustele.

Sydney (San Francisco): Olen küsinud tagasisidet enda poolt läbi viidud esitlusele ja saanud väga leigeid vastuseid. Kas oleks mõistlik küsida paari inimese käest grupist detailsemat tagasisidet ja uurida neilt, miks rühma tagasiside just selline oli?

Ma leidsin sellele probleemile 2006. aastal täiesti juhuslikult toreda lahenduse, kui mu õpilased tegid rühmatööd. Tahtsin, et nad viiksid läbi elava arutelu, kuid nad kõik istusid seal vaikides. Olin meeleheitel ja soovisin, et nad ütleksid midagi… midagigi. Otsustasin oma plaani muuta. Palusin ühel rühmaliikmel esmalt n-ö tuli enda peale võtta. Kui igast rühmast oli too isik valitud, palusin katsejänestel iseennast valjusti hinnata. Neil oli üks minut aega, et tuua välja oma tugevused ja nõrkused. Seejärel pöördusin ülejäänud rühma poole ja jutt hakkas jooksma.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (42)