Raimo Ülavere: inimesed vajavad tähelepanu, mitte pidevat tagasisidet

Inimesed vajavad tähelepanu, mitte pidevat tagasisidet. I Foto: Pixabay.com

Aastaid tagasi kuulasin Vikerraadiost jutusaadet toona juba elusügisesse jõudnud kuulsa Vene näitlejaga, kes vastas küsimusele “Millal teil tekkis tunne, et olete teel millegi olulise poole, et teist võib saada suur näitleja?” nii: sel hetkel, kui lõpetasin ajalehtedest teatrikriitika lugemise.

Tagasiside ja teiste inimeste hindamine on kaks tegevust, millele juhtimisjuttudes on pühendatud päris kõvasti ruumi. Teate küll – kuidas anda negatiivset tagasisidet, kuidas pidada raskeid vestlusi, kuidas hinnata oma inimeste tööd. Need ja veel terve hulk sarnaseid teemasid lähtuvad kahest eeldusest: et inimesed tahavad ja vajavad pidevat tagasisidet ning teiseks, et inimesed, me kõik, oleme võimelised adekvaatselt hindama teisi inimesi. Ja need mõlemad eeldused on valed.

Pärast mõningaid kergemaid juhtimisraamatuid sattus mulle kätte raamat, mis tabas otse kümnesse. Ja nii mitu korda. Jutt on juhtimismaailma raskekaallase Marcus Buckinghami ja Cisco tippjuhi Ashley Goodalli raamatust “9 lies about work”. Värskelt ilmunud raamatus on kirjeldatud üheksat üldlevinud müüti, mida juhtimisjuttudena räägitakse. Ja mis kahjuks või õnneks ei vasta tõele, mida faktid ei kinnita. Ehk mis lihtsalt öeldes on valed. Ning valedest on nr 5 ja nr 6 all kirjas: “inimesed vajavad tagasisidet” ja “inimesed on võimelised usaldusväärselt hindama teisi inimesi.”

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kes aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid ja püsivaid muutusi. Loe artikleid (70)