Mart Kase: novembri alguse võnked

Foto: Teele Kase

Ma ei oska enam vastata, kas maal elamist peaks romantiseerima, küll aga peaks romantiseerima väikemajapidamiste loomapidamist, leiab Mart Kase maaelu-teemalises kolumnis. Kui riik otsustab areneda suunas, mis tundub oluline, siis kas ja kuidas tuleb oma inimestega arvestada?

Kõik maailma probleemid lahendab füüsiline töö ja looduses müttamine. Ideaalis on need kaks asja ühendatud.

Eile hommikupoolikul peale lüpsi istusin traktori peale ja sõitsin metsa äärde. Tõin kitsedele oksi ja samas vaatasin loomulikult ka tiiru metsas ringi, et mis toimub. Kui hea ja intensiivne on märgade lehtede lõhn praegu. Huvitav on jalutada niiskes metsas ning pidada plaani, et küll oleks vahva, kui talvel jõuab selle ja selle ja veel selle ka ära teha. Muidu olen paar päeva hanguga tõstnud sõnnikut kitseaedikust välja, ja kui õiges tempos seda tööd teha, siis on ka see väga nauditav. Ülakeha saab koormust ning näen silmaga oma töö tulemust. Kitsed annavad veel paar kuud piima ning siis algab talvepuhkus.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (146)