Kaido Pajumaa: soovid tugevdada suhteid meeskonnas? Alusta sellest!

Mida vähem inimesed omavahel suhtlevad, seda raskem on nendel ka omavahelist usaldust tekitada. Foto: Shutterstock.

Igasuguse koostöö aluseks on suhted nende isikute vahel, kes koostööd tegema peavad. Nii ka meeskonnas! Samas on suhteid võimalik määratleda väga erinevate mõõdikute alusel, näiteks formaalsed vs. informaalsed, kaugenenud vs. lähedased, usaldusväärsed vs. kahtlustavad.

Keeruline öelda, missugune nendest kõige olulisem on, aga kindlasti üks, millest mööda vaadata ei saa, on justnimelt usaldus osapoolte vahel. Kui usaldus on olemas, saab selle peale ehitada kõike. Kui seda aga pole, võib üks osapool punnitada palju tahab, aga edasi see koostöö ei liigu.

Usaldust on keeruline objektiivselt hinnata

Järgmise küsimusena kerkib kohe: kuidas teada, kas minu meeskonnas on usaldust piisavalt? Olen palju kordi seisnud meeskondade ees, mille juht on mulle kohtumisel väitnud, et tal on töötajatega väga suur usaldus, aga koolituspäeva jooksul hakkavad justnimelt välja kooruma eelkõige vähese usaldusega seotud probleemid. Järelikult ei olegi usaldust juhina nii lihtne objektiivselt hinnata. Palju lihtsam on hoopis oma hinnanguga eksida, mille tagajärjeks on kompamine pimeduses, mis tähendab teadmatust selles osas, mis inimeste mõtetes tegelikult toimub. Kuidas aga sellist meeskonda edukalt juhtida?

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (50)