Ruti Einpalu: tühja akuga kaugele ei sõida

Ruti Einpalu.

Juhi töö on oma inimesi sõnaga inspireerida ning kuulamisega kaasata ja toetada. Viimase jaoks peab olema akut. Kui aku on otsakorral, saab inspireerimisest pelgalt surve.

Rääkisin ühe hiigelsuure organisatsiooni personalijuhiga juhtimiskultuurist. Eelmine juht oli lahkunud suurte pingete ja usaldamatuse tõttu. Kära oli suur. Uus juht tuli valdkonna väliselt. Personalijuht ütles, et uuel juhil läheb väga hästi. Minu küsimusele, et kuidas ta saavutas autoriteedi, vastas personalijuht: „Ta kuulab oma inimesi.“

On see (selle juhi) isiksuse omadus, intuitsioon, elu jooksul omandatud ja koolitustel turgutatud tarkus või need kõik kokku, polegi oluline. Oluline on see, et õiges kohas (päriselt) kuulamine ravib haavu, loob koostööd, pühendumist ja motivatsiooni. Neurobioloogilises vaates meie ajukeemia muutub, kui oleme „ära kuulatud“ ja tajume mõistmist. Egas asjata kõigi teise osapoole toetamisega seotud ametite baasoskus pole kuulamine – keskendumine teisele, iseenda ego ohjeldamine, nõuannete tahaplaanile panemine. Nende ametite ja rollide loetelusse ei kuulu ainult coachid ja psühholoogid, vaid ka õpetajad, lapsevanemad, arstid, sotsiaaltöötajad, juhid, müügimehed, teenindajad, abikaasad jne.

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (37)