Raimo Ülavere: meeskond ei ole perekond, vaid vahend võitmiseks!

Patty McCord

Üks mõte on mind seoses juhtide, juhtimise, motivastiooni ja pühendumisega juba mõnda aega vaevanud. Ja ma pole osanud seda kuidagi selgelt ja arusaadavalt välja hääldada. Kuni tänaseni, mil lugesin Netflixi endise HR juhi Patty McCord’i, keda peetakse üheks HR valdkonna guruks, värsket raamatut “Powerful”.

Juht peab olema hea inimene, kuid…

Juht peab olema hea kuulaja, empaatiline, motiveerima inimesi, kasvatama pühendumust, toetama. Ja nii edasi, nimekiri on avatud ja ilmselt oskame kõik seda sarnaste oskuste-omadustega täiendada. Nendest räägitakse koolitustel, sellest kirjutatakse raamatuid. Ja seda on hea kuulata – sest jutt käib ju põhimõtteliselt sellest, et hea juht on hea inimene.

Mõistan ka, et kuna Eestis, nagu ka mujal maailmas, on ligi sajandi jooksul viljeletud teistsugust juhtimist (käsud-keelud, piits-präänik ja muud märksõnad), siis on popp ja omamoodi vahva ikka ja jälle kuulata jutte nendest “pehmetest väärtustest”. Need tunduvad olevat need 21. sajandi võlutrikid juhtimises, mis panevad inimesed oma parimat tulemust tegema.

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kes aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid ja püsivaid muutusi. Loe artikleid (75)