Mudlum. Roosihullu päevaraamat

Foto: Made Luiga, erakogu.

Ütlesin just ennist loo tellijale, et ei taha kirjutada Ukraina sõjast, maailma persekursist, ega jumala eest, kindlasti ka mitte arvustada mõnda raamatut. Kirjuta siis lilledest, või sellest, mis sulle rõõmu teeb, lubati lahkelt.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Aiandus ei ole mingi süütu harrastus. Mõtled, et ah, mis see ära ei ole, teen paar auku mulda ja pistan taimed sisse. Nii see kõik algab. Alguses tood istikud oma kõige lähemast lilleärist, varsti aga ajad haruldusi mööda poolt maailma taga. Hakkavad siginema igasugu aiariistad, kõplad ja peenraservalõikurid, hargid ja sirbid. Ka selles on võimalik saavutada uusi leveleid, mina näiteks olen jõudnud sinnamaani, et tellisin endale japside aiakäärid! Kuuldavasti maailma parimad! Maksid 75 eurot tükk, hand forged ja hieroglüüfid kõik peal. Kas on võimalik osta ka 2000-euroseid aiakääre? Seda peab veel uurima. Aga kääride valik Niwaki lehel võtab jalust nõrgaks, neid on seal üle viiekümne. Saab osta ka sõrad, kui kellelgi peaks vaja minema, ma ei saa küll päris täpselt aru, milleks sõrad, et liikuda looduses nagu põder? Need on sellised sõra moodi aiakingad, kui eelnev jutt segaseks jäi.

Mudlum

Mudlum on kirjanik ja esseist. Loe artikleid (5)