fbpx

013 Edasi Suvi 2022

Kirjeldus: Suvenumbris on tavapäraselt arvamuslugusid, intervjuusid, analüüse, pikemalt läbi kirjutatud artikleid. Numbrile annab tänane maailm aktsendi, aga püüame pakkuda huvitavat ja arendavat lugemist väga erinevatel teemadel. Esikaane autor on Veiko Tammjärv.

Sisusse on panustanud üle 40 autori ja alljärgnevalt vaid väike valik suurematest lugudest. Numbri pealooks oleme valinud Ilmar Raagi essee Mariupoli kaitsjatest. Samuti tõstaksin esile Tiina Kaukvere suure loo integratsiooni teemal, Jüri Saare loo opritšnikutest Vene riigivõimu olemuse paremaks mõistmiseks, Kadri Liigi analüüsi Saksamaa Vene-pollitika kohta ja Peeter Koppeli analüüsi majanduskasvu ühest juurpõhjusest demograafiast. Ajakirjas on kaks pikka põnevat vestlust, mis paberisse mahtusid umbes poole ulatuses ning mille täismahus avaldame Edasi veebiajakirjas juuni jooksul – Viljar Arakas vestleb Taavet Hinrikusega ning Raivo Vare André Küüsvekiga. Suur kunstilugu on Maarit Murkaga ja suur moelugu Oksana Tanditiga. Ajakirjast leiab ka Peep Vainu Urmas Purde mälestusele pühendatud loo. Spordijutt on Eesti särtsaka sprindikuninga Karl Erik Nazaroviga.

Seekordse numbri novelliks on Edasi novellivõistluse võidutöö “Avokaado”, mille autor on Ave Taavet. Muuseas, juunikuu teises pooles tasub poodidest küsida ka Edasi novellikogu, mis sisaldab toimunud konkursi parimaid palasid ja ka varasemalt veebis ilmunud novelle, kokku 33 lühijuttu.

Loe numbri tutvustust

14.90

33 laos