Raamatuarvustus. Hannes Kuhlbach: miks minuga ei peaks samamoodi minema? “Minuga ei lähe iialgi nii”

Minuga ei lähe iialgi nii. Foto: Shutterstock

Sõltuvus on terve pere probleem. See puudutab nii abikaasat, lapsi kui kõiki koos elavaid inimesi. Mis erilist vahet seal on, kas isa on ära baaris või tähtsal tööl? Soovitan seda raamatut lugeda kõigil, kes on kasvamise valu tundnud, seda jätkuvalt kaasas kannavad ja vabaneda soovivad.

Claudia Black. “Minuga ei lähe iialgi nii. Lapsepõlv sõltlase peres ja selle mõju täiskasvanueas.”

Inimesed otsivad seletusi. Mõned neist on lihtsad, põhjus-tagajärg on hõlpsasti ühendatavad, teised taas palju keerulisemad. Mingis mõttes võib ka meie elu – saatust, nagu see luulelisemalt kõlab – võtta kui lõputut põhjuste-tagajärgede jada. Ühest tagajärjest saab järgmise episoodi põhjus jne. Samas on elu tohutult keerulisem, meid mõjutavad mitte ainult praegused valikud, vaid tuhanded eelmised, nende valikute tegemise sisemised ja välised põhjused, kontekstid ning veel tuhanded asjaolud, millest me isegi teadlikud ei pruukinud olla.

Hannes Kuhlbach

Hannes Kuhlbach on kliiniline psühholoog. Tegusa elu jooksul on ta olnud erinevates ametites kinnisvaramaailmas, suhtekorralduses ja panganduses. “Kõiges, mida saab nimetada äriks, on sügav inimlik ja isiklik pool ning just see aspekt huvitabki mind oma tänastes tegevustes. Omades oma töös privileegi näha sügavale inimeste eludesse ja sisemaailma, äratab see ka endas varjatud tundeid ja mõtteid. Neid ongi heameel üldistatud ja põimitud kujul Edasi veergudel avatud ja mõtelda armastavale lugejale edastada." Loe artikleid (63)