“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: miks mu inimesed ei võta vastutust?

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Üsna sageli korduv mure, mida coachile kurdetakse on, et “mul inimesed ei võta vastutust – ei saagi aru, kas see on osa nõuka-aja pärandist või hoopis lumehelbekeste järjekordne häda?” Mida teha?

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Markus on 32-aastane tarkvarainsener. Kaks aastat tagasi läks ta tööle ühte tehnoloogiaettevõttesse. See tundus unistuste töö ja unistuste töökoht. Talle lubati palju tööd ja palju vastutust. Vastutuse võtmine oli lausa  ettevõtte põhiväärtusena kirjas. Muuhulgas räägiti Markusele, kuidas organisatsioonikultuur põhineb väga ausal ja otsesel tagasisidel. See kõik oli Markusele sobiv, ta oli alati olnud initsiatiivikas ja üsna julge asjade enese peale võtmises. Aususega polnud ka probleemi.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (23)