Kaido Pajumaa: juhi 5 surmapattu, millega tapab iga töötaja motivatsiooni ja pühendumuse. Ning kuidas seda vältida

Kuna aga igasugusel töötajate “eelistamisel” on inimestele demoraliseeriv mõju, ole väga tähelepanelik, et sa niimoodi oma parimate tegijate pühendumust alla ei tiri. Foto: Shutterstock.

Juht, kes soovib, et sina oleksid edukas, on tõeline kingitus” – Jon Taffer

Kuigi oma olemuselt on väga vähe pahatahtlike kavatsustega õelaid juhte, kipume inimestena mõnikord siiski käituma viisil, mis teistele just sellise mulje jätab. Seda võime teha kõikides rollides – isana, kaaslasena, sõbrana –, rääkimata siis juhist, kus psühholoogilised barjäärid juhi ning meeskonna vahel on paratamatult veelgi kõrgemad. Oma töös nimetan juhte, kellel on suur pimenurk, “pimedateks juhtideks”.

Selles artiklis kirjutab Brigette Hyacinth põnevalt viiest ohtlikust juhi käitumisest, mis töötajatelt motivatsiooni röövivad. Tema tugines artiklit kirjutades oma isiklikule kogemusele, kus tema juht oli talle kunagi öelnud “Kui mina lähen põhja, tõmban sinu endaga kaasa”, mille tagajärjel kaotas Brigette igasuguse kire ning motivatsiooni selle juhiga koostööd teha.

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (47)