Kaido Pajumaa: juhi 5 surmapattu, millega tapab iga töötaja motivatsiooni ja pühendumuse. Ning kuidas seda vältida

Kuna aga igasugusel töötajate “eelistamisel” on inimestele demoraliseeriv mõju, ole väga tähelepanelik, et sa niimoodi oma parimate tegijate pühendumust alla ei tiri. Foto: Shutterstock.

Juht, kes soovib, et sina oleksid edukas, on tõeline kingitus.

Kuigi oma olemuselt on väga vähe pahatahtlike kavatsustega õelaid juhte, kipume inimestena mõnikord siiski käituma viisil, mis teistele just sellise mulje jätab. Seda võime teha kõikides rollides – abikaasana, kaaslasena, sõbrana –, rääkimata siis juhist, kus psühholoogilised barjäärid juhi ning meeskonna vahel on paratamatult veelgi kõrgemad. Oma töös nimetan juhte, kellel on suur pimenurk, “pimedateks juhtideks”.

Ühes oma artiklis kirjutab Brigette Hyacinth põnevalt viiest ohtlikust juhi käitumisest, mis töötajatelt motivatsiooni röövivad ja kus ta tugineb oma isiklikule kogemusele, kui tema otsene juht ütles talle “Kui mina lähen põhja, tõmban sinu endaga kaasa”, mille tagajärjel kaotas Brigette igasuguse kire ning motivatsiooni selle juhiga koostööd teha. Minul nii negatiivset kogemust ei ole, küll aga meenub ühelt meeskonnakoolituselt naisterahvas, kes rääkis kohvipausil nende värskest juhist, kes olevat esimesel koosolekul öelnud “Ärge saage minu vaenlaseks. Oma vaenlased ma hävitan”. Mida iganes juht sellega ka mõtles, kaotas ta sellest koosolekust alates oma värske meeskonna usalduse ning pühendumuse ühistele eesmärkidele.

Kaido Pajumaa

Kaido Pajumaa on meeskondade ja juhtide koolitaja. Tema peamiseks huviks on, mida töötajad ja juhid saaksid ära teha selleks, et tööl veedetud aeg oleks põnevam, positiivsem ja tulemuslikum. Loe artikleid (50)