Ruti Einpalu: kui motivatsioon on kadumas

Foto: Shutterstock

Motivatsioon on üks müstiline asi. Ei püsi konstantsena ja kogu aeg peab tegelema. Kuigi päeva lõpuks me vastutame kõik ise oma motivatsiooni eest, ei kao see teema kunagi juhtide laualt. Panin kirja ühe juhi loo, mis mind inspireeris – lugu motivatsioonikoosoleku läbiviimisest.

Olukorra kirjeldus: õhus on läbipõlemise lõhna

Suur organisatsioon on ebatavaliselt suurte muutuste tuules ning selle tulemuslik ja motiveeritud 7-liikmeline arendusmeeskond samuti. Meeskonna tööde hulka on lisandunud uus ning tundmatu vastutusvaldkond. Muutus on organisatsiooni jaoks oluline, juhtkond ootab kärsitult tulemusi. Tiimiliikmed ei kujuta täpselt ette, kuidas uues olukorras toime tulla ja kõik süsteemselt ära teha. Segadus on suur ning inimeste motivatsioon kõigub.

Juht on mures. Uus valdkond on põnev. Samas segab juhti päris tugevalt ülevaltpoolt tulev surve anda kiiret tulemust. Ta tajub, et usaldus on kadumas tema ja juhtkonna vahel. Õhus on sõnatud etteheited – miks pole veel tehtud, ärge virisege, meil kõigil on palju tööd ja kiire. Juht tajub selgelt, et ka tema inimeste rahulolematus kasvab – muutusest tulenev määramatus põhjustab ärevust, lisaks on koroona tagajärjel oluliselt suurenenud olemasoleva töö hulk. Inimeste motivatsioon kõigub ning tegelikult kõigub ka juhi motivatsioon. Tundub, et varem nii innustav töö on muutunud närvesöövaks pingutuseks. Inimeste fookus on pidevalt probleemidel. Õhus on läbipõlemise lõhna. Juht kardab, et head inimesed võivad hakata lahkuma. Pakkumisi on tehtud.

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (37)