Steve Keating: kuidas probleeme lahendada

Probleemidega tegelemisel on oluline ka suhtumine. Foto: Shutterstock

Sattusin mõni aeg tagasi lugema artiklit, kus kirjutati, et juhi kõige olulisem ülesanne ja oskus on probleemide lahendamine. Probleemide lahendamine on küll üks tõeliste juhtide olulisi oskusi, kuid kindlasti mitte kõige tähtsam põhjus, miks juhte tegelikult vaja on.

Minu arvates on tõeliste juhtide ülesanne innustada ka teisi juhiks hakkama. Tõelised juhid ei püüa kasvatada endale suuremat jüngrite salka, vaid nad püüavad kasvatada juurde uusi juhte. Ja nende abil kujunenud juhid omakorda takistavad paljudel probleemidel tekkimast.

Kui juhtival positsioonil olev inimene kulutab suurema osa oma ajast probleemide lahendamisele ja tulekahjude kustutamisele, siis on väga tõenäoline, et tegemist pole tõelise juhiga. Palju tõenäolisem on, et tegu on esmaklassilise püromaaniga. Ta suudab tulekahjusid paremini kustutada, sest on enamuse neist ise põhjustanud.

Steve Keating

Steve Keating on 30-aastase kogemusega müügijuhtimise ja turunduse professionaal. Edasi avaldab kokkuleppel autoriga tema valitud juhtimismõtteid. Loe artikleid (19)