Riina Varts: Kuidas juhtida juhtimata?

Äripäeva teemaveebis konverentsid.ee tutvustab suurte kogemustega executive coach Riina Varts raamatut “Juht kui treener”.

Riina Varts kirjutab, et praktiseeriva juhtimis-coach’ina ja juhtide arendajana on ta täheldanud, et mida kõrgema taseme juhiga on tegu, seda enam arvab ta, et oskab coach’ida ja kuulata.

Juhtimine on suur väljakutse

Tuleb vastutada ja kontrollida ning samas motiveerida inimesi vastutuse delegeerimise kaudu. Aga kuidas kontrollida kontrollimata, kuidas juhtida juhtimata? Siin jäävad hätta ka kõige kogenumad juhid, ütleb Riina Varts.

Tema sõnul on autorid pannud kaante vahele väga praktilisi nõuandeid ja näiteid elust. Mudelid on lihtsad ja kergesti rakendatavad. Nende abil on võimalik samm-sammult kohe coach’ima hakata. Juba hästi tuntud GROW mudeli kõrvale tuuakse OSCAR, mis eristub esimesest, rõhutades eesmärkide täitmise jälgimist, st tulemuslikkust.

Riina Varts: Coach’ides oma alluvat, loob juht pühendumist. Töötajas tekib sisemine soov ja enesekindlus asjad ära teha, oma mõju suurendada. Nii saab tagatud ka joonealune tulemus.

Coach’iv juhtimine tähendab töötaja usaldamist

Riina Varts arvab, et kuigi raamatu sihtgrupp on laiem, võiks sellest ennekõike olla kasu juhtidel. Kõigil juhtidel. Ta soovib, et teos leiaks tee ka personalijuhtide ja arendajate lauale, sest autorid suudavad näidete abil veenvalt selgitada, kuidas coaching juhtimisprobleeme lahendab.

Loe artiklit konverentsid.ee

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (264)