Igor Kaasik: fakte, fakte ja veel kord fakte

Illustratsioon: Marko Mäetamm

Miks õppida fakte ajal, kui kõik maailma tarkused on internetis ühe kliki kaugusel?

Tõesti, kõik maailma tarkused on internetis olemas, aga kõrvuti rumaluse ja kõikide maailma lollustega ja just need on tihti vaid ühe kliki kaugusel. Peab juba enne väga palju teadma, et midagi üles leida ja siis veel kõige prügi seest välja puhastada. Seda enam, et libafakte on internetis nii palju ja lisandub sellises tempos, et veel natuke ja nõukogudeaegsed ajalooõpikud on juba usaldusväärsemad allikad inimesele, keda huvitab tõde.

Artikkel on esmalt ilmunud ajakirja Edasi sügisnumbris, mis on saadaval suuremates ajalehekioskites üle Eesti. Täismahus artikli veebis lugemiseks palume teha Edasile püsimakse, mis annab lugejale ligipääsu kõikidele tasulise märkega artiklitele, kuni tellimus on aktiivne. Edasi püsitellimuse vormistamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde, sellega aitab lugeja kaasa meediapildi rikastamisele ning luua suurtest meediamajadest sõltumatu väljaanne.

Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks 5€/kuus.

Häid lugemiselamusi!

 

Igor Kaasik

Igor Kaasik

Igor Kaasik on eesti keele ja kirjanduse õpetaja varsti juba 40 aastat. Alates 2016. aastast on tal ka õigus õpetada matemaatikat põhikoolis. Kooli kõrvalt on ta 24 aastat tegev ettevõtluses raamatute kirjastajana. Kord kuus kirjutab ta Edasile koolielust nii nagu see klassi eest välja paistab. Loe artikleid (22)