Elisabet Reinsalu: töö õilistab inimest, annab eluks justkui mõtte

Elisabet Reinsalu. Foto: Iris Kivisalu

Ühel ilusal puhkepäeva hommikul, mil kaamos kõrgete kukesammudega kaob ja külmakraadide kiuste on õhus tunda uue kevadetuleku lootust ning ootust, mõtlen tööst.

Jah, palju räägitakse sellest, et töö on koormaks, et inimesed teevad liiga palju tööd. Liiga paljud meist uputavad oma päris mured ja probleemid töösse, sõna otseses mõttes töötavad end surnuks. Meie keskel liiguvad tööhullud ja töönarkomaanid, ning väidetavalt on neid rohkem kui pealtnäha paistab.

Elisabet Reinsalu

Kasvasin üles Tallinnas, Mustamäel, kus oli minu kodu. Vana-Mustamäe männisalud ja liivapaljandikud ning TPI vastas olev mets olid mu mängumaa. Igakevadised ja -sügisesed jalutuskäigud ema ja õega Nõmmel, kus elasid mu vanavanemad, õpetasid mind armastama inimesi ning arutama elu üle. Suvised matkarajad Lõuna-Eestis ja Läänemaal, kus kasvasid kodumaised käpalised ehk orhideed, koos isaga õpetasid mind armastama loodust. Need vist ongi kaks mu kõige olulisemat teemat- inimesed ja loodus. Mu unistuste päev oleks istuda tundide kaupa mõnes kohvikus ja jälgida möödakõndivaid inimesi või jalutada mõne lähedase sõbraga looduses ja analüüsida elu. Kunagi ütles üks armas inimene mulle, et pane vähemalt suu kinni, kui sa avalikult inimesi vahid. Eks see ole ka põhjus, miks läksin Eesti Muusikaakadeemia Lavakunstikooli õppima näitlejaks. Huvi inimeste vastu. Elu vastu. Vahepeal põikasin läbi Tallinna Ülikoolist, kus õppisin reklaami ja meedia erialal, mis avardas silmaringi ning andis akadeemilise baasi. Olen kahe lapse ema, abikaasa ja Tallinna Linnateatri näitleja. Loe artikleid (38)