“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: insenerjuhtidest ja teiste järel ootamisest

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Mu üksusejuhil on juhtimisprobleemid. Oleme probleemi tuvastanud, otsinud võimaliku lahendusviisi, lahenduskäigu kujundanud, läbi arutanud ja kokku leppinud. Ikka ei toimi. Mida teha?”

See on küll konkreetse insenertehnilise ettevõtte tippjuhi mure, aga mitte ühe tippjuhi mure. Olen hiljuti taristuettevõtetega töötades kuidagi kolm korda täpselt sama teema otsa komistanud. Kirjeldades seda mustrit lähemalt, siis tippjuht on insener, järgmiste tasandite juhid ka insenerid. Kõik vaieldamatult väga targad inimesed, kes usuvad, et nende meeskond koosneb Exceli-inimestest. Mida see tähendab? See tähendab, et probleemid määratletakse, analüüsitakse, kujundatakse lahenduskäik, see lepitakse kokku ja siis “vajutatakse Enter-nuppu”. Edasi lähevad asjad nii, nagu lahenduskäik oli kokku lepitud. Kuni järgmise probleemini.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (25)