Kiirtoidulahing: Balti Jaama toidutänav versus Viru toidutänav

Cape Town Cafe soe vastuvōtt. Foto: Balti Jaama Turg, instagram

Toidutänavad ehk foodcourt’id kuuluvad elementaarse osana iga moodsa suurema linna elu juurde.

Kiireid hommiku-, lõuna- või õhtusöögivõimalusi on toidutänavatel hulgim. Hästi kurereeritud valikus figureerib menüüs rahvusköökide toite, kindlasti burgereid, kebabe, pitsat, kohvi ja midagi magusat. Suurema seltskonnaga kulgedes saab valida täpselt seda, mida hing ihkab, istuda samas ühe laua taga ning ka aega ei kulu ootamisele liigselt. Tallinnas on vaid kaks foodcourt’i, Tartus avati Balti Jaamaga samadele omanikele kuuluvas Lõunakeskuses toidutänav eelmise aasta lõpus. Muhu saarel suviti tegutseva hooajalise toidutänava mastaabid on oluliselt väiksemad, ent ausad kiirtoidukohad on andnud Liiva keskusele hoopis uue näo ja hingamise.

Seekord võtan ette Balti Jaama ja Viru toidutänava võrdluse. Juba pikalt sissetöötatud Balti Jaama toidutänav on lahti turu avamisaegadel 9–19, pühapäeval viieni. Aasta eest avatud Viru toidutänav pole ilmselgelt hommikusöögikoht, sest letid avatakse alles üheteistkümnest, nädalavahetusel sobib foodcourt hilisemaks brunch’iks. Reedel ja laupäeval on Viru toidupakkujad tööl kella üheteistkümneni õhtul – hea võimalus enne peole minekut keha kinnitada või pidu Virust alustada. Jooke leidub: nii korralikku veini, käsitööõlut kui ka kokteile.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (95)