Kadri Kroon: näpuotsatäis Kreekat

Kreeka kulinaaria kõige levinumad palad souvlaki-vardad. Foto: Shutterstock

Kreeka on toidu- ja veinimaana tõusev trend. Kas ka Eestis? Käesolevas loos heidame pilgu kohalikele Kreeka toitu pakkuvatele kohtadele, järgmises keskendume aga veinidele.

Suvised tšarterlennud otse Kreeka saartele müüvad kiirelt end ilma reklaamitagi välja, Kreekas elavate eestlaste Facebooki gruppi kuulub enam kui neli tuhat liiget. Kõik tundub loogiline, Kreekas on suvekuumus pikemalt püsiv: lõõmav päike, soe vesi ja hea toit on pea alati garanteeritud, rohkemat pole ju puhkuseks vajagi.

Samas pole Kreeka toidukultuur Eestis sama jõuliselt kanda kinnitanud, eksisteerivad vaid üksikud taverna-tüüpi toidukohad ja Kreeka toorainetki pakutakse väga limiteeritud valikus. Kreeklasi on siin neljakümne inimese kandis – pluss mõned, kes saabuvad Eestisse õppima, ja kohtab ka Eestit turistina väisavaid kreeklasi. Kreeka on toidu- ja veinimaana tõusev trend. Moodsaid rafineerituma Kreeka toiduga restorane tuleb metropolidesse aina juurde ja Kreekale ainuomased viinamarjasordid peaks endale selgeks tegema iga veini vastu sügavamat huvi tundev isik.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (94)