Kadri Kroon: porgandiga Keilasse ja Paldiskisse sööma

Foto: Õhetav Naeratus

Keila toidukohad lihtsalt mõjuvad nii sõltuvusttekitavalt, koli või Keilasse.

Millal sina viimati porgandiga ehk Elroni rongiga söömas käisid? Meie istume varasema kokkuleppe kohaselt head toitu armastavate sõpradega läänesuunas kulgevasse Paldiski rongi, et sõita Keilasse, eesmärgiga külastada Jää restorani. Tee peale jäi veel paar põnevat toidukohta.

Kiiruga rongi sisenedes torkab vilksamisi silma rongi nimi – Bussnang. No mis nimi see nüüd on? Eesti rongil? Rong on ju Šveitsist, nimi kõlab nagu Korea oma. Kiire guugeldamine annab teada, et sellenimeline koht on Šveitsis täitsa olemas, seal asub Flirt-tüüpi rongide valmistaja Stadleri peakontor. Kui juba guugeldamiseks läks (mis sa pooletunnise sõidu jooksul ikka teed, kui hästitoimiv internet täitsa tasuta käes), siis tuvastame ka teiste Elroni rongide nimesid. Kirju ja kohati lausa väga ebaloogilise nimejada hulgast eristuvad mängulised Tulihobune, Tarapita, Luule, Pisuhänd, Kõu, Apelsin ja Lendav Läänlane. Tekib kohe hasart, et võiks võtta eesmärgiks kõigi nendega korragi sõita. Või vähemalt teinekord rongiga lõpp-peatusse Paldiskisse minna.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (94)