Kadri Kroon: restoranid kirikutes, kloostrites ja endistes kasvuhoonetes

Foto: KOKO Arhitektid.

Muinsuskaitse jäikus lõpetas potentsiaalselt maailma mastaabis silmapaistva restorani rajamise Tartu Toomkiriku varemetele. Otsus tundub lühinägelik, kõik vanad majad ei saa ju olla muuseumid, elu peab edasi minema. Kogu debati kõige masendavamaks jooneks oli Michelini-tasemega restorani nimetamine tõusikute pärusmaaks, kus pugitakse kalleid austreid ja juuakse tavainimesele kättesaamatu hinnaga rariteetseid veine.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Alguse saanud debatt andis aimu, et muidu nii innovatiivne eestlane ei ole valmis kirikusse kui endisse pühamusse restorani asutamiseks. Eesti restoranikultuur on võrreldes muu maailmaga veel lapsekingades, statistika järgi käib ühiskonnast väga väike osa sagedamini kui isiklikel pidupäevadel restoranis söömas. Heidame pilgu mujal edukalt kirikutes ja kloostrites tegutsevatele restoranidele.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (88)