Gastroaktivist Tauno Laasik: pane enda tegudesse ports armastust ja kirge, siis tuleb kõik hästi välja!

Tauno Laasik ja Mart Kase. Foto: ülle Jukk

Ühel mai alguse hommikupoolikul sõitsin Peipsi äärde Varnjasse, et kohtuda ühe koloriitsema ja eestvedajalikuma Eesti toidu inimesega. Leidsime küll metsast kurreleid, aga viidikas oli ära kudenud ning rannast plehku pannud. Õnneks kohalik kalamees nägi meie abitust ning aitas meid latikaga. See supp järveveest, kevadistest seentest ja värskest kalast tuli jumalik.

Tauno, sa ütled enda kohta gastroaktivist. Mina umbes tean, mida see tähendab, aga kuidas sa tavainimesele seletaksid, kes sa oled?

Ma räägin selle gastroaktivisti kohta ühe loo. Umbes kolm aastat tagasi ei saanud ma ka päris täpselt aru, mis ma teen või mis ma olen. Siis aga oli mul vaja Valgevene viisat, ja Valgevene viisataotlusel on igavene kari kõiksugu lahtreid, mis on vaja ära täita. Üks lahter oli “Ametinimetus” – ja ma ütlesin tšinovnikule, et ma ei tea, ma ei oska selle kohta midagi öelda. Ta küsis: “Aga mida sa sinna tegema lähed?” Seletasin talle ära ja ta ütles: “Aaa… gastroaktivist.” Panin selle sinna kirja ja sealt see tuligi – ning jäi.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (141)