Kadri Kroon: kimchi, K-pop, “Squid Game” ja KFC – Korea (toidu)kultuur vallutab metropole

Traditsiooniline Korea toit. Foto: Shutterstock

Millest järsku selline kõrgendatud huvi Korea toidukultuuri vastu? Põhjusi on mitmeid ja need kõik on seotud noorema generatsiooni tarbimiseelistustega.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Nii Berliinis, Londonis, Stockholmis kui ka New Yorgis on mulle tänavapildis silma hakanud pikad järjekorrad suhteliselt mittemidagiütlevate koreakeelsete erksavärviliste siltide ja halva kvaliteediga toidupiltidega varustatud pisikeste toidukohtade uste taga. Kohad on tuttuued ja asuvad trendikates kallites linnaosades. Olen suurest uudishimust lähemale trüginud. Peaaegu kõikjal on nooremapoolsete tunglejate sihtobjektiks mõni Lõuna-Korea ikooniliseks kujunenud toit, tavaliselt kas ramen, krõbekana, kimchi’ga corn dog või bubble tea. Millest järsku selline kõrgendatud huvi Korea toidukultuuri vastu? Põhjusi on mitmeid ja need kõik on seotud noorema generatsiooni tarbimiseelistustega.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (81)