Kadri Kroon: tee toob rahu

Foto: Shutterstock

Äreval ajal aitab tee joomine taastada sisemist rahu ja juhatab enda sees vajaliku tasakaalu leidmise suunas. Samuti on teel võime tegudele sütitada, uusi energiaid aktiveerida ning organismi käivitada. Seepärast soovitan praegu just eriti tee poole pöörduda. Räägin populaarsetest teetrendidest (matcha, chai, boba, mate) ja nende kujunemisest. Ning lõpetuseks soovitused kohtadest, kus neid teesid hankida ja nautida.

Teemaailm on äärmiselt mitmekülgne, alates igapäevastest mugavatest teekotikestest kuni mitmeks aastaks maa alla fermenteerima pandud kallite teepurudeni. Igaüks leiab oma, kutsun teid uuematest teetrendidest osa saama ja teega seonduvat pagasit suurendama.

Teetseremoonia ja matcha

Hiinas ja hiljem Jaapanis sai naturaalsetest teelehtedest valmistatud kuumast joogist kultuuri vankumatu alustala. 320. aastal avaldatud hiina sõnaraamatust võib leida teejoomise kirjeldusi. Hiina poeet Lu Yu, kes kirjutas 780. aastal esimese teeraamatu, räägib tee kasvatusest, valmistamise tseremooniast ning tee mõjust organismile ja mediteerimisele. Buda mungad olid tänu teejoomisele võimelised päevade viisi ilma toiduta eksisteerima ja ärkvel püsima. Teest sai võti kaunite kunstide, looduse ning harmoonia maailma.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (80)