Lilli Jahilo: rõivad on oluline suhtlusvahend, mille mõju pole paljud endale teadvustanud. “Kes on kes Eesti moes”

Lilli Jahilo ütleb moodi ja poliitikat kokku võttes, et see, mida ja kuidas sa seljas kannad, näitab, mida sa maailmas väärtustad. Foto: Iris Kivisalu.

Lilli Jahilo disainitud rõivaid on kolmeteistkümne aasta jooksul kandnud Eesti tipp-poliitikud, Skandinaavia kuningapere liikmed, ettevõtlikud ja aktiivsed naised Tallinnast Dubaini. Intervjuus Edasile räägib ta moest ja poliitikast ning sellest, kas ja kuidas rõivaid kui olulist väljendusvahendit osatakse kasutada. Aga ka disainerite ja tarbijate võimalusest oma käitumisega näiteks keskkonnapoliitikat mõjutada.

Rubriigis “Kes on kes Eesti moes” tutvustame tähelepanuväärseid Eesti disainereid, kes on nihutanud piire siinsel disainiväljal ja loomeettevõtluses. Uurime neilt, kuidas on kujunenud nende töömeetodid ja käekiri, kuidas nad mõtlevad, mida ise suuremateks õnnestumisteks peavad ning kes on neile teekonnal disainimaailmas eeskujuks olnud.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (260)