Moe- ja disainiuudised: november

Hannes Rüütlile Hõbenõela toonud kollektsioon Tallinna moenädalal. Foto: Erlend Štaub

Novembris on fookuses meesdisainerid: noor moelooja Hannes Rüütel võitis silmapaistva meestekollektsiooniga moeauhinna Hõbenõel, Tanel Veenre laiendas oma tegevusvälja ning esitles tapeete ja nõudekollektsiooni, mööblidisainer Raul Abner tutvustab šikki telerialust. Aga heidame pilgu ka uuele moelaenutusplatvormile, uutele näitustele ja Moekunstikino programmile.

Mood

Eesti meestemoe suur võit

Naistele keskendunud kodumaises moemaailmas sai Tallinna moenädalal üle pika aja näha silmapaistvat meestekollektsiooni – noor moelooja Hannes Rüütel noppis sellega ka Hõbenõela auhinna. Kollektsioon eristus isikupärase joone ja energia poolest. Uues kollektsioonis näeb edasiminekut suunal, mis määratleb Hannes Rüütlit omalaadse ja värske stiilikeelega disainerina.

Rüütel on kollektsiooniks inspiratsiooni ammutanud vanavanemate maakodust. “Nõukaaegsed seinavaibad ja mänguasjad, tapeedikihtide alt välja koorunud värvilaigud, vanaisa punutud sibulakorvid ja vanaema kootud kindad-sokid. Kõik need elemendid üheskoos naturaalsete materjalidega loovad šiki ja võiks öelda, et isegi kergelt piduliku terviku. Seda igati kaasaegses ja omapärases võtmes,” kirjeldab disainer.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (252)