Eesti meestemoe tulevik. Mitte ainult sinine ja ülikond

Lilli Jahilo esimene meestele suunatud kollektsioon peaks müügil olema 2021. aasta alguses. Foto: Silver Mikiver.

Kui Eesti naiste- ja lasterõivaste brändid naudivad populaarsust nii kodumaal kui moeteadlike seas piiri taga, on Eesti meestemood olnud väga Baltmani ülikonna nägu. Kas õhus on lõpuks kauaoodatud uusi tuuli?

Moemaailma sooline tasakaal on midagi, mille poole pürgivad alles kõik. Kui moelavadel domineerivad naismodellid ja maailmakuulsate moemajade puhul räägitakse ennekõike nende naistekollektsioonidest, siis moemajade juhtide ning luksusbrändide peadisainerite hulgas on naised selges vähemuses. Ja kui viimase osas pilt paraneb, on disainimaailmas laineid löövad naised samuti eelistanud – nagu mehed enne neid – luua peamiselt naistele. Miks?

“Üks kindel põhjus, miks meestele suunatud brände nii vähe on, peitub toodete keerukuses ja materjalides. Naiste kleidi saab teha väga lihtsa lõikega ja lihtsast sitsist, viskoosist või mõnest muust segukangast, mis ei maksa palju. Toote hind tuleb suhteliselt mõistlik ja kättesaadav,” ütleb kostüümikunsnik ja parkabrändi Seasoned Traveler looja Jaanus Vahtra. “Klassikalised meesterõivad – trench-mantel, bleiserid, ülikonnad jne –  on keerulisema konstruktsiooniga ning nõuavad selleks, et normaalsed välja näeksid, paremaid ja kallimaid kangaid. Toote lõpphind on tihti selline, et sellele on raske leida ostjat. Pigem näen ma kohta unisex-toodetele, mis on ka maailmas tõusev trend.”

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)