Filmiarvustus. Aurelia Aasa: palavikuline kostüümifaabula. “Spencer”

Kaader filmist "Spencer".

Kreemikarva pärlid ragisevad Diana hammaste all, kui ta oma pärlikeed alla kugistab. On jõuluõhtusöök. Pinge lämmatab. Nii voolib Walesi printsessi loo lahti Pablo Larraíni “Spencer”.

Film kinos: “Spencer” (2021; Suurbritannia-Ameerika-Saksamaa-Tšiili). Režissöör Pablo Larraín. Osades Kristen Stewart, Timothy Spall, Sean Harris jt.

Pärlikeel

Diana ei ole esimene esileedi, kelle poole Tšiili lavastaja oma pilgu pöörab. Kammerlikus kostüümidraamas “Jackie” (2016) sammub abikaasa kaotanud Jacqueline Kennedy mööda Valge Maja hüljatud koridore. Sarnane psühholoogiline hüpnootilisus, hingetühjus ja viiulite krigisev helimaastik valitsevad ka “Spenceris”. Hommikusöögilauas jõllitab majarahvast Henry VIII suursugune portree. Öösiti viirastub Dianale aga Anne Boleyn – Henry VIII teine abikaasa, kel valitseja uute ihade nimel pea maha löödi. Iga pitsitava kostüümi ning surmvaikusesse vajunud õhtusöögi taga on soov edasi anda vabadusse ihkava, kuningakoja reeglitest kammitsetud naise peas keerlevat emotsioonide rägastikku.