Birgit Skolimowski: läbi kurbuse tulevad sügavamad mõtted. “Kes on kes Eesti moes”

Ehtekunstnik Birgit Skolimowski. Foto: Iris Kivisalu. Ehtekunstnik Birgit Skolimowski. Foto: Iris Kivisalu.

Ehtekunstnik Birgit Skolimowski on näituste ja autoriehete kõrval loonud mitu silmapaistvat kollektsiooni koostöös moedisaineritega ning ühe sellise – nimega Puzzle –, mis isegi disainimuuseumi püsiväljapanekusse jõudnud.

Rubriigis “Kes on kes Eesti moes” tutvustame tähelepanuväärseid Eesti disainereid, kes on nihutanud piire siinsel disainiväljal ja loomeettevõtluses. Uurime neilt, kuidas on kujunenud nende töömeetodid ja käekiri, kuidas nad mõtlevad, mida ise suuremateks õnnestumisteks peavad ning kes on neile teekonnal disainimaailmas eeskujuks olnud.

Hobusepea tänaval maja number 2 treppe mööda Birgit Skolimowski stuudio ukse poole ronides kostab iga seina tagant vaikset kopsimist, viilisahinat, susinat – või ma lihtsalt tahan seda kuulda, sest see maja on ilmselt Tallinna kõige suurem saladuste laegas. Korruste kaupa ehtekunstnike stuudioid täis veidraid ja võrratuid materjale ning kummalisi töövahendeid. Nii on alati olnudki: juba aastal 1891 avas kullassepp Joseph Kopf siinsamas toonase Tallinna ühe silmapaistvaima ja uhkeima juveeliäri.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (245)