Kadri Kroon: kümme soovitust Sitsiilia puhkuseks

Amfiteater Taorminas. Foto: Shutterstock.

Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda. Alljärgnevalt mõned mõtted koos restoranisoovitustega.

Sitsiilia külastamiseks on ideaalsed kuud mai ja juuni, siis ei ole veel päris hooaeg käes ning itaallastele endile tundub suve jaoks liiga külm olevat. Meile tähendab see tõelist suvesooja ja eredamast eredamat päikesevalgust. Augustit soovitaks neile, kel meeldib trügida ning lõpmatus olelusvõitluses osaleda. Puhkusepäevad mööduvad siis tibatillukese parkimiskoha, vaba restoranilaua ja tühja rannariba leidmise tähe all. September seevastu on jälle rahulikum ning individualistist eestlasele sobivam aeg.

Etna vulkaanipurske ootuses

Catania lennujaamast soovitan rendiautoga otse Etna suunas vurada. Lillede ja roheluse vahelt avaneb majesteetlik vaade mustale laava-alale ning lumisele vulkaanitipule. Läbi mäejalamil paiknevate külade sõites saab aimu, kui palju on saarel positiivse mõttelaadiga inimesi. Nad ei karda vulkaani, see on osa nende igapäevaelust. Külad on rahva saginat täis, teeäärsetele lahvkadele on laiali laotatud laavapinnasel kasvanud aiasaadused – tomatid, mahlakad sibulad, apelsinid. Täielik la dolce vita, seda vaatamata faktile, et 1669. aastal mattis Etna nelja kuuga kogu Catania linna laava alla ja suitsu tuleb kraatrist tihedalt. Alguses tundus mäe kohal hõljuv hall pilveturts tavalise madala pilvena. Lähemale jõudes selgus, et see on väävliauru pilv, mis aktiivsest vulkaanist välja immitseb. Teel suusalifti juurde nägime ka mõnd üksikut üleni laava alla mattunud majapidamist. Liftijaamas valitseb tavaline suusakuurordi melu, liftiga transporditakse rahvast kraatri tipule lähemale, et siis sealt kas ATV-dega või spetsiaalsete tankbussidega kõrgemale liikuda. Teised saavad salaja tasku pista mõne laavakivi ja teha tiiru liftijaama kõrvale jäävas väiksemas kraatris. Silmale avaneb tõeline kuumaastik, ilma taimestiku ja värvideta. Kui oleks skafander kaasas olnud, oleks saanud Armstrongi mängida.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (88)