Maria Metsalu: ma ei ole aktiivne mässaja, aga pigem tegelen uncool’i asjaga, kui sellega, mis on in

Maria Metsalu. Foto: Erakogu

Maria Metsalu on performance’i kunstnik, kes käsitleb praeguse aja probleeme oma keha kaudu ning kasutab selleks tihti seksuaalselt laetud väljendusviise. Eestis näeb teda esinemas harva. Karin Allik vestles kunstnikuga hiljutise Baltoscandali etenduse järel.

Miks ta publikut kiusab? Kas ta lihtsalt jätabki mind rahule, kui ma ütlen, et ma ei taha osaleda? Mille vastu ta mässab? Miks?

Need on üksikud näited küsimustest, mis kõlasid Baltoscandali festivalimelus Maria Metsalu „The Welli“ etenduste järel. Festivaliklubis keskusteludes jäid need küsimused aga vastuseta. Niisiis polnud muud varianti, kui Metsalu kinni püüda ja paluda talt endalt selgitust. Metsalu ütleb, et ongi olemuselt jonnija, kes tahab teha teisiti kui on in, ometi ei saa temagi lõpuni kõrvale põigata trendidest, teemadest, mis etenduskunstimaastikul parajasti levivad.

Karin Allik

Karin Allik on teatrikriitik. Õpib Tartu Ülikoolis teatriteadust. 2020 nimetati ta Tartu Kultuurikandjaks aasta kultuurikajastaja kategoorias. Loe artikleid (3)