Meelis Kubits: kõik armastavad Gruusiat. Ülestunnistus #51

Trinity kirik StepantsmindaI. I Foto: Mati Leet

Usun, et kõik kes on seda maad külastanud, võivad öeldut kinnitada. Värskeks isuäratamiseks piisas täiesti möödunud reedel Tallinna külastanud Gruusia rahvuslikust, Suhisvili balletitrupi etendusest.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

Esimene plaan Gruusiasse jõuda oli kavandatud 2014. aasta suveks, aasta peale rahvadiplomaatia missiooni „kõik sõidavad Jerevani“, neljakümnest üritusest ja 800 inimese edasi-tagasi liigutamisest, mille järel tundus, et kõik on võimalik. See „kõik“ pidi olema nelja riigi – armeenia, aserbaidžaani, gruusia ja venemaa muusikutest koosneva ühisorkestri kokkutulek Batumis, sekka Eesti interpreete ja üheks juhiks keegi meie vägevatest dirigentidest. Sellest, kuidas suur poliitika julgele, aga kindlasti naiivsele ideele sisse sõitis, oli juttu Ülestunnistuse loos #32. Batumi kontserdimajja jõudsime täpselt neli aastat hiljem ja oma missioon oli seegi. Odessa Classics Batumi Weekend 2018 on ülejärgmise ja ühtlasi sarja viimase kirjutise teema.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (62)