Urmas Kaarlep: hea juhtimistava kaasaegses ettevõttes

Artikli kirjutamise üheks ajendiks oli Proeksperdi juhi Marko Sverdliku poolt öeldu: „Lisaks IT riigile võiks Eesti olla kaasaegse eestvedamise ja juhtimise pioneer või lipulaev või suunanäitaja.“ Kahjuks tundub, et pioneeriks kandideerida on veidi hilja, aga lipulaev me võiksime kindlasti olla. Olulisi takistusi selleks ka ei paista olevat. On vaja ainult veidi tahtmist.

Milline on siis kaasaegse liidri roll iseorganiseeruvas ettevõttes? Võib tekkida küsimus, et kas teda üldse on vaja on. Kui kõik on bossid ja töötajatel on õigus otsustada ning vastutus oma rolli hea täitmise eest, siis võib tunduda, et juhte ei olegi vaja. Kõik-on-bossid-ettevõttes on otsustusõigus jagatud. Igaüks, kes tunneb, et kuskil on probleem, või näeb võimalust, võib initsieerida otsuse tegemise protsessi, mis kasutades parima tulemuse saavutamiseks organisatsiooni kollektiivset tarkust. Samas ainult deklareerimine, et meil ei ole bosse ja on iseorganiseerimine, tekitab ainult kaose. Kas peame tavapärast arusaamise juhi rollist ümber sõnastama?

Kaasaegse juhi ja liidri põhilised rollid

McKinsey&Company arvates peaksid juhi rollideks eelkõige olema: visionäär, disainer, coach, muutuste katalüsaator.

Täispikkuses saavad tasulisi artikleid lugeda püsitellijad.

Aita luua innustavat ja harivat keskkonda!
Artiklite lugemiseks loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS 5€/kuus.
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Urmas Kaarlep

Urmas Kaarlep

Urmas Kaarlep on EBSi lektor, coach ja konsultant. Eelnevalt on ta töötanud 21 aastat konsultatsiooni- ja audiitorfirmas PricewaterhouseCoopers. Loe artikleid (3)