Edasi kultuurisoovitusi: november

Hugo Simbergi tööde näitus PoCos. Foto: PoCo

Kultuurisoovituste rubriigis jagavad Edasi toimetajad ja autorid elamusi kultuurivallast, ja see vald on laiem kui igapäevane kultuurikalender ning uudisväärtuslikkuse asemel lähtutakse isiklikust kogemusest. Piiranguid ei seata ka tavaliste kirjandus-kunst-film-teater-muusika radadega, mõistame kultuuri all loomingulist eluhoiakut.

Seekordses ülevaates soovitavad: Emilia Kõiv (raamat), Mait Vaik (näitus), Valner Valme (teater, muusika), Peep Ehasalu (midagi erinevat), Erkki Otsman (välismaa), Kadri Kroon (toit).

RAAMAT: Sveta Grigorjeva “Frankenstein”. Suur Rida 2023. Emilia Kõiv soovitab: 

Ma pole varem Grigorjeva luulet lugenud, küll aga olen teda ja tema sõnavõtte avalikkuses alati austanud. “Frankensteini” sisu ei tulnud üllatusena – raamat on täis keerulisi kaasaegseid käibetermineid soo, seksuaalsuse, kliima ja muude poliitiliste-politiseeritud teemade kohta. On aga suur erinevus kirjutajate-kõnelejate, kes selliseid sõnu niisama laiali loobivad, ning osavalt vormitud ja tabavasse luulekeelde pandud sotsiaalkriitiliste tekstide vahel. See raamat kuulub sellesse teise lahtrisse.