Reis. Merit Kopli: kole ilus Berliin

Clärchens Ballhaus. Foto: wikipedia

Berliini tunnetamiseks on vaja end vabaks lasta, kirjutab Merit Kopli ja annab mõned soovitused, millistes paikades Berliini vaib tema meelest hästi avaldub.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja linnateemalises kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest. Artikli autor Merit Kopli on alates 2016. aastast Eesti kultuuriatašee Berliinis.

Ma olen ammu armastanud taksikoeri. Nad ei ole ilusad, neisse ei armuta esmapilgul – kõverad jalad, liiga pikk keha, lontis kõrvad. Ma ei armunud ka Berliini kohe, esmakohtumine oli aastakümnete eest. Aga nüüd ma armastan Berliini, see on minu linn. Berliini ja takse seobki see, et nad kumbki ei ole ilusad, Berliin on pigem kole linn. Sõjas peaaegu maatasa tehtud ja kiirkorras üles ehitatud, poolitatud, haavad on siiani kohati alles. Aga see kole on ilus, see on sarmikas ja ainulaadne, see on äge ja karismaatiline, keerulise ajaloo vormitud linn.