Lapsepõlvefoto: kirjandusteadlane Maarja Vaino

Paadisõit. Foto: Maarja Vaino erakogu.

Foto on tehtud 1982. aastal Valgerannas, fotograafiks minu ema Sirje. Meie peres oligi tema peamine pildistaja (hiljem hakkasime ka meie Martiniga mõneks ajaks harrastusfotograafideks). Fotol on seljaga isa Mart ja vasakult vaadates kaksikvend Martin, vanem õde Triin ning mina.

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Seda mustvalget, korralikult mu pildialbumisse kleebitud ülesvõtet vaadates valdavad mind kaks emotsiooni.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (128)