“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: kuidas tagasisidet vastu võtta ja see enda kasuks pöörata

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Küsimus, miks inimesed reageerivad tagasiside saamisel ebaadekvaatselt, võib olla seotud tagasiside andmise viisiga. On aga ka põhjusi, mis pole seotud tagasiside andjaga, vaid vastuvõtjaga. Kuidas tagasisidet vastu võtta ja see enda kasuks pöörata?

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Kui annan inimestele kriitilisemat tagasisidet, siis nad reageerivad nagu lapsed: teevad lolli nalja, süüdistavad hoopis mind, üks hakkas lausa karjuma mu peale. Mis ma valesti teen?”

Mulle meenub mu esimene tippjuhi positsioon Kaubandus-Tööstuskoja tegevjuhina. Meil oli Hommikulehega üks ühine projekt. Ühel päeval peale koja juhatuse koosolekut jäi varalahkunud Andres Bergmann (Hommikulehe omanik) minu juurde ja ütles üsna sõbralikult, et meie toimetuse töö selles projektis tahaks parandamist, et ei ole lugeja jaoks piisavalt põnev. Minu reaktsioon oli: “Käi ka õige pimedasse kohta, Bergmann!” Tegelikult olid sõnad veel teravamad, aga õnneks jäid need mu pähe ega tulnud huultele. Ja muidugi, Bergmannil oli õigus ning pisut hiljem tegimegi vajalikud korrektuurid.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (18)