Toit. Kadri Kroon: täitsa metsas kolmik

Foto: Hele-Mai Alamaa.

Kõhu saab täis mitut moodi, kes eelistab kiirtoitu, kes korjab mitmetunnise metsasuitamise jooksul metsikuid taimi ja mässab rõõmuga, et neist unikaalse maitsega kõhutäidet luua. Seekord sain kokku metsapoole kolmikuga ja rääkisime metsalummusest, taimetarkusest ning lilleõitega ilu loomisest.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja suvenumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Igal aastal mõtlen kevade saabudes, et nüüd võtan ette ja luban, et tegelen söödavate metsikute taimede ning lillede üksipulgi selgeks õppimisega. Kohe kevadel alustan hoogsalt kuusevõrsetest smuuti tegemist ja vuristan kokku suurtes kogustes naadipestot, väikse võilillelehe lisandiga. Aga siis jääb asi kuidagi soojade ilmade saabumisega soiku ja edasi avastan end unelevalt teiste Instagrami kontodelt metsikutest taimedest söökide piltide üle õhkamas. Ikka seni, kui ilmneb, et võrsetest on saanud puitunud varred ning merikapsast viha hiiglaslik rannataim.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (88)