Lauri Räpp: vaade pargipingilt. “Tartu 12 tooli”

Lauri Räpp. Foto: Anne-Mai Tevahi

Tartu on pingirikas linn. On, kus istuda, ja on, mida vaadata. Korralda kasvõi erinevatel pinkidel istumise teematuur.

Artiklisarjas “Tartu 12 tooli” on stiililt lõbusad kolumnid, milles Lauri Räpp kajastab aasta jooksul igakuiselt ja eri toolidel istudes Tartu elu, nähtusi, sündmusi. Iga artikkel sisaldab ka mõnda kultuurisoovitust, paika, kohvikut, toitu, jalutuskäigurada vms, mis on teda põlise tartlasena kõnetanud ja mida ta soovitab linna külalistelegi.

Aasta on juba maikuu vanune, aga kevad hiilib puid puudutamata mööda nurgataguseid. Pargipingid Tartu erinevates paikades alles ootavad neid, kes jagavad killukesi oma eluloost. Trotsides jahedust või alistudes kannatamatusele, siin-seal siiski mõned istujad juba on. Kes püüab palgeile päikest, kes leevendab jalavaeva. On neidki, kes jälgivad möödujaid – on ju pargipingid parim paik inimvaatluseks. Aina vaatad ja kujutad ette kõiki neid elusid, mis sinust mööda jalutavad. Pingid on ka kohtumispaik. Alati on keegi, kes seal kedagi ootab. Sõpra või sõbrannat, kallimat või abikaasat, vanavanemaid või kauget sugulast. Oodatakse ka neid, kes ei tule enam kunagi. Oodatakse ootamise pärast, vanast harjumusest. Aga elu on uus ja tuleb ikka ette, et inimesed lähevad jäädavalt.

Lauri Räpp

Lauri Räpp on põline tartlane, väikeettevõtja ja kirglik seljakotireisija. MTÜ Heade Mõtete Klubi asutajaliige. Ta on avaldanud viis raamatut ning kirjutanud mitmeid kolumne ja artikleid Tartu kohta. Lauri kirjutab Edasi lugejatele elust Tartus. Loe artikleid (33)