Teadus 3 minutiga. Leenu Reinsalu: “Kust kasvaja endale energiat saab?” Võiduvideo 2022

Tänavuse konkursi “Teadus 3 minutiga” viiest laureaadist sai ülekaalukalt enim vaatajahääli Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) doktorant-nooremteaduri Leenu Reinsalu lühiloeng „Kust kasvaja endale energiat saab?“.

Leenu Reinsalu on kasvajaid uuriv noorteadlane KBFI-s ning geenitehnoloogia doktorant Tallinna Tehnikaülikoolis. Leenut on lapsest saadik huvitanud meditsiin ning soovist inimkonda aidata, otsustas ta juba bakalaureuse õpingute alguses suunata kõik oma teadmised ja oskused vähiuuringutesse. Tema põhiline huviobjekt on soolevähk ning oma teadustöö tulemusena loodab Leenu leida võimaluse, kuidas saaksime jätta kiiresti jagunevad vähirakud nälga ja seeläbi ravida miljoneid patsiente üle maailma.

„Teadus 3 minutiga“ konkurss on mõeldud Eesti kõrgkoolide doktorantidele või värsketele doktoritele. Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul. Veebruaris toimunud finaal-galale eelnesid ülikoolide sisekonkursid, koolitused esinemisoskuse treenimiseks ja populaarteaduslike artiklite kirjutamine ERRi Novaatori portaalis.

Konkurssi rahastab Euroopa Liidu regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist. Konkursi üks eesmärk on eesti teaduskeele ja eestikeelse teaduskommunikatsiooni edendamine. Rohkem konkursi teadusloenguid leiab Eesti Teaduste Akadeemia Youtube`i kanalist